Świętowali Dzień Patrona – Tomaszowskich Olimpijczyków

651
Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież z ZS 4, a także liczni przedstawiciele rady pedagogicznej, udowadniając tym, że kondycja i hart ducha to cechy nieodłączne w tym zawodzie.
Następnie odbył się uroczysty apel,  prezentacja sukcesów sportowych uczniów, rozstrzygnięcie konkursów olimpijskich i sportowych. Ogłoszono także zwycięzców w plebiscycie na najlepszego sportowca roku szkolnego 2014/2015. Laureatom: Kubie Strawińskiemu z Vs SP i Kacprowi Błaszczykowi z IIIa Gimnazjum Pamiątkowe medale i dyplomy wręczyły olimpijki : Wanda Panfil i Stanisława Pietruszczak Wąchała.

Nie mogło także zabraknąć festynu sportowego. Były liczne konkurencję, sprawdziany zręczności i szybkości oraz gwóźdź programu – grochówka z kuchni polowej, którą z apetytem wzmacniali się osłabieni intensywnym wysiłkiem sportowym uczestnicy Dnia Patrona.

Równolegle odbywała się konferencja prasowa z gośćmi naszej imprezy. Pytań było wiele, a odpowiedzi wysłuchiwano z wielką uwagą. Dotyczyły życiowych wyborów, szkolnych wspomnień nowych wyzwań.

Na koniec rozegrano Wielki Mecz Siatkówki: Mistrzowie Europy Kadetów kontra reprezentacja SMS Spała (2 sety) i SMS Spała kontra reprezentacja ZS 4


Mistrzowie Europy Kadetów wystąpili w składzie:

Kamil Droszyński, Jakub Kochanowski, Dawid Woch, Bartosz Kwolek,  Mateusz Masłowski, Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski, Jakub Szymański, Jędrzej Gruszczyński, Sławomir Busch oraz członkowie sztabu szkoleniowego: Sebastian Pawlik i Tomasz Morga (na co dzień trener- nauczyciel w  ZS nr 4)

Zmierzyli się oni z reprezentacją SMS Spała (Uczniowie I klasy liceum – świeżo po  zwycięstwie w  bardzo dobrze obsadzonym turnieju w Modenie)  –  z trenerem  Maciejem  Zendełem.
Był też Leon Bartman – dyrektor SMS Spała
Piękny pokaz siatkówki na wysokim poziomie. 2 sety (1:1)
Później SMS rozegrał seta z reprezentacją Gimnazjum nr 4 im. Tomaszowskich Olimpijczyków (uczniowie klas sportowych: I i III Gim). Wygrał SMS, a publiczność gromkim: DZIĘKUJEMY podziękowała siatkarzom za wspaniałe widowisko.