Nauczyciele aktorami w Dniu Dziecka

942
Nauczycielki I etapu edukacyjnego (klasy 1-3 SP) wcieliły się w role bohaterów wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, a uczniowie odkrywali talenty aktorskie pań. Na scenie, oprócz tytułowej Rzepki, pojawili się: Babcia z Dziadkiem i Wnuczkiem, Szczeniaczek, Kicia, Kurka, Gąska, Bocian, Żabka i Kawka. Dopełnieniem przedstawienia były taniec i śpiew.
 

 
Pomimo dokładnie zasłaniających twarze nauczycielek masek, najmłodsi uczniowie bardzo szybko rozpoznali swoje panie. Chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania piosenek.
Dużo śmiechu i radości sprawiło też dzieciom kibicowanie swoim nauczycielkom podczas rozgrywanych przez nie konkurencji sportowych. Do wspólnej zabawy włączyli się też chętni rodzice. Cztery drużyny „rywalizowały” ze sobą w rzutach piłką, biegu parami ze związanymi nogami, zaprzęgu rydwanów i przeciąganiu liny.Wszyscy bawili się wspaniale.
Dla uczniów klas 4-6 SP nauczyciele przygotowali przedstawienie w konwencji przyjęcia urodzinowego, pt.: Jak trudno być dzieckiem. Pomysłodawcą niespodzianki dla uczniów była pani dyrektor Wacława Bąk, która również wystąpiła w nim w roli Mamy. Scenariuszem oraz reżyserią zajęły się panie Dorota Derkowska oraz Elżbieta Wilczyńska.
 

 
Uczniowie klas gimnazjalnych natomiast podziwiali zdolności aktorskie swych nauczycieli w przedstawieniu „Drużyna z 4-ki”, w którym nauczyciele wcielili się w rolę uczniów podczas jednej z lekcji języka polskiego. Charakter przedstawienia był satyryczny. Sala trzęsła się od śmiechu uczniów, a nauczyciele dostali zasłużone owacje na stojąco. W roli nauczyciela wystąpiła pani dyrektor Wacława Bąk, a w głównych rolach jako uczniowie p. Katarzyna Borowska, p. Justyna Duda-Antochów, p. Ewa Seredyn, p. Anita Służewska-Grzmiączka, p. Łukasz Jasiński, p. Andrzej Popłoński  i p. Maciej Winnik. Osobami odpowiedzialnymi za scenariusz i reżyserię były p. Izabela Kowalczyk, p.Ewa Seredyn, p.Anita Służewska-Grzmiączka i p.Ewa Śliwińska.
Przedstawienie w sali gimnastycznej uświetnił również specjalnie na tę okazję stworzony zespół muzyczno-wokalny, przygotowany przez p. Katarzynę Borowską, w którego skład weszli: p. Małgorzata Balasińska, p. Katarzyna Borowska, p. Liliana Kamińska, p. Renata Kołodziejczyk, p. Agata Pająk, p. Małgorzata Wodzyńska, p. Paweł Chojnacki i p. Zbigniew Klag.
 

 
Aktorzy nie spodziewali się, że przedstawienia tak dobrze zostaną przyjęte ze strony uczniów, a zainteresowanie wśród dzieci było ogromne, gdyż każdy chciał zobaczyć nauczycieli w niecodziennej roli. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci nie tylko uczniów, ale też nauczycieli  i rodziców.
 

 
Aktorom życzymy dalszych sukcesów.