Akcja Wakacyjna – DOKowski niezbędnik wakacyjny

784
Zajęcia odbywać się będą w godzinach od 10.00 do 15.00 z wyjątkiem dni wycieczek, które są niezwykle interesujące. Z DOK-iem mali mieszkańcy naszego miasta i okolic zwiedzą Zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonardo, Jaskinię Raj, Muzeum Neandertalczyka. Wybiorą się w podróż do Wioski Indiańskiej Tatanka, Dinoparku w Kołacinku i Kina Helios w Piotrkowie Trybunalskim.
 
W programie nie zabraknie pleneru malarskiego w Białobrzegach, jednej z najstarszych dzielnic Tomaszowa Mazowieckiego. Twórczy recykling zainteresuje każdego, kto lubi działania manualne. Sympatycy tańca swoje umiejętności zaprezentują podczas wspólnej zabawy You Can Dance dla juniora. Jednak to nie koniec rekreacyjnych wyzwań. Dzieci pod okiem opiekunów spróbują swoich sił na kręgielni OSiR oraz staną się małymi sportowcami w Dniu Sportu podczas zajęć na terenie Lechii. Fani Aerobicu na trawie również nie będą się nudzić.
 
Inspirować dzieci i młodzież w DOK-u będą również książki. Dzięki ciekawej lekturze uczestnicy Akcji Wakacyjnej pielęgnować będą dobre maniery, dowiedzą się, na czym polega savoir vivre przy stole. Sami wcielą się w rolę szefów w kuchni na wesoło, robiąc twórcze kanapki.
 
Dzieci kochają świat muzyki. Podopieczni ośrodka kultury w Białobrzegach będą mogli szlifować swój talent wokalny podczas takich zabaw jak: Samograje czyli karaoke, Bitwa na słowa – rapowanie, Ukochane eko – piosenki.
 
Każdy dzień Akcji Wakacyjnej będzie artystyczną przygodą dzięki zajęciom warsztatowym na terenie DOK-u z zakresu dziedzin artystycznych.  Gry i zabawy integracyjne sprzyjać będą zawieraniu nowych przyjaźni. Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku w każdym dniu wspólnych wakacji.
 
"DOKowski niezbędnik wakacyjny", w którym weźmie udział około 50 uczestników, zakończy edukacyjny spektakl teatralny w wykonaniu zawodowych aktorów i ognisko z kiełbaskami.