Kolejny tydzień „Akcji Wakacyjnej” w DOK-u

781
Dzieci dowiedziały się, że bukieciarstwo, bardziej fachowo nazywane florystyką, to dziedzina obecnie bardzo modna. Rozwija zmysł estetyczny, smak kolorystyczny, wyczucie proporcji oraz zręczność. Pozwala oderwać się od zgiełku codzienności i szybkiego tempa życia, wyrażać swoje emocje za pomocą kwiatów. Układanie bukietów może być zarówno zajmującym hobby, jak i sposobem na życie zawodowe. Dzieci same stworzyły przepiękne bukiety z barwnych łąkowych kwiatów.
 

 
W minionym tygodniu DOK gościł także dietetyka Paulinę Grygiel wraz z asystentką Mają Walas. Dla dzieci niezwykle cenne było spotkanie z ekspertami w reedukacji żywieniowej. Dziewczęta i chłopcy poznali zasady zdrowego żywienia, zostali zachęceni do aktywności fizycznej, poznali sprytne zamienniki niezdrowego jedzenia na te wartościowe. Wszyscy uczestnicy Akcji Wakacyjnej w DOK-u uzupełnili tzw. „talerz zdrowia” i harmonogram posiłków. Dla najaktywniejszych czekały mininagrody. kolejną niespodzianką były „Baloniaki” czyli  warsztaty robienia różnych rzeczy z balonów.

 

 

W trakcie wycieczki uczestnicy „Akcji Wakacyjnej” zwiedzili Jaskinię Raj, Muzeum Neandertalczyka, Zamek w Chęcinach, a na koniec Centrum Nauki i wystawę poświęconą Leonardo da Vinci. Wypełniony atrakcjami tydzień zakończył wyjazd do kina na bajkę pt. „W głowie się nie mieści” oraz  zmagania sportowe.