Bezpieczna droga do szkoły

417
Celem takich działań było stwierdzenie ewentualnych niezgodności w oznakowaniu i wyeliminowanie ich jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Już za kilka dni rozpocznie się rok szkolny. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, policjanci wspólnie z służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na drogach sprawdzali czy znajdujące się w rejonach tomaszowskich szkół oznakowanie jest poprawne i nie uległo uszkodzeniu lub zniszczeniu.
Od 1 września w początkowym okresie nauki po wakacjach, policjanci przeprowadzą pod placówkami wzmożone działania profilaktyczno – edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Wówczas zadaniem funkcjonariuszy będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, a także propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.
Do wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci apelują o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!