Krzemionka pogrążyła faworytów

660
Kierowca planujący w przyszłym roku Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, zwyciężył z Jakubem Przedborą w Soltrade Premio 1. Rajdzie Doliny Krzemionki, drugiej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Załoga Hondy Civic Type-R objęła jednocześnie prowadzenie w punktacji cyklu.

Na odbiorze administracyjnym stawiło się 21 z 24 zgłoszonych załóg. Lider RSMOŁ po Rajdzie Spalskim, Krzysztof Borowiecki rozpoczął od najlepszego czasu na pierwszym przejeździe OS Krzemienica. Na OS Strzemeszna zrewanżował mu się wicelider, Michał Kwieciński. W powtórce pierwszego oesu, na szykanie Borowieckiemu wybuchł silnik. Wydawało się, że popularny "Kwiatek" spokojnie dowiezie wygraną, ale pod koniec rajdu przez zbyt małą ilość paliwa musiał zwolnić, aby dotrzeć do mety.

W konsekwencji tomaszowianin spadł z podium, a cztery oesowe zwycięstwa odnotował Sebastian Teter. Gdyby nie kara 10 sekund za kontakt z szykaną na pierwszym odcinku, to prawdopodobnie on cieszyłby się z wygranej, a tak zajął najniższy stopień podium. Marek Sąsiadek robił furorę na technicznej Krzemienicy Civic'kiem 1.6 w porównaniu do rywali w 2-litrowych Type-R. Jednocześnie tracił na szybszej Strzemesznej i ostatecznie do dogonienia czysto i równo jadącego Byczkowskiego zabrakło mu 40 setnych sekundy.

Najszybszą załogą na trasie był zwycięzca klasy RO4-31, Łukasz Kotarba (Mitsubishi Lancer Evo IX). O 5,5 sekundy przegrał z nim Wojciech Krawczyk (Mitsubishi Lancer Evo X), który na szóstą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajd Nadwiślański ma już być posiadaczem licencji R. Trójkę skompletował zwycięzca czterech odcinków w tej klasie, Michał Wieromiejczyk. Szansę na wygraną zaprzepaściło uszkodzenie wymienionego po pierwszej pętli dyferencjału. Drugi raz z rzędu klasę Gość w RSMOŁ wygrał Igor Pietrzak, testujący przed Rajdem Wisły. Jego Ford Fiesta R2 był tym razem najszybszą ośką.

W drugiej rundzie Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super KJS pierwszą wygraną odnotowali Adrian Wichłacz z Łukaszem Wilczakiem (Mitsubishi Lancer Evo V). Po drugim miejscu w Spale przewodzą w punktacji niemal z kompletem punktów. Na próbach Soltrade Premio 1. Rajdu Doliny Krzemionki tempa dotrzymywał mu debiutant w SKJS, Krzysztof Pacholec (Mitsubishi Lancer Evo VI). Obaj wymieniali się zwycięstwami oesowymi, ale kluczowa okazała się ostatnia pętla, gdzie ten drugi popełnił kilka błędów. Podium generalki uzupełnił najlepszy w K3, Rafał Jeromin (Citroen Saxo). Do ostatniego oesu ciął się na sekundy z Damianem Tomaszewskim (Honda Civic), ale sieradzanina dopadła awaria sprzęgła pod koniec ostatniego oesu. Udało mu się jednak utrzymać drugie miejsce w klasie przed przypisanym z K2, Marcinem Kołodziejczakiem (Renault Clio). Zbigniew Pastusiak pokonał z kolei w K1 triumfatora pierwszej rundy MOŁ SKJS, Mariusza Panka.

Finałowa runda RSMOŁ i MOŁ SKJS odbędzie się w dniach 9-10 października. Odcinki mają być jeszcze lepsze i zlokalizowane w okolicach Rawy Mazowieckiej, ale bazę nadal będzie stanowić Spała. Automobilklub Tomaszowski ogłosi więcej szczegółów imprezy w przeciągu tygodnia.

 
 
 

 

Kotarba/Kotarba | Fot. Tomasz Płoszaj

SOLTRADE PREMIO 1. RAJD DOLINY KRZEMIONKI
1. Damian Byczkowski/Jakub Przedbora – Honda Civic Type-R 24.14,91
2. Marek Sąsiadek/Sławomir Kołodziej – Honda Civic EG6 +0,40
3. Sebastian Teter/Fabian Czub – Honda Civic Type-R +7,08
4. Michał Kwieciński/Sebastian Dwornik – Honda Civic Type-R +38,02
5. Adam Wojtanka/Marek Wojtanka – Renault Clio +38,89
6. Arkadiusz Kula/Piotr Białowąs – BMW E30 M3 +39,15

KLASA RO4-31


1. Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba – Mitsubishi Lancer Evo IX 23.32,03
2. Wojciech Krawczyk/Renata Krawczyk – Mitsubishi Lancer Evo X +5,53
3. Michał Wieromiejczyk/Jakub Wróbel – Mitsubishi Lancer Evo IX +15,17
4. Dariusz Krupa/Bartosz Sajdak – Mitsubishi Lancer Evo IX +39,69
5. Bartłomiej Bogucki/Grzegorz Dachowski – Ford Fiesta R2 +1.00,66

KLASA GOŚĆ

1. Igor Pietrzak/Michał Kłos – Ford Fiesta R2 24.00,26
2. Tomasz Szostak/Alicja Gnatowska – Renault Clio Williams +2.58,44

PUNKTACJA RSMOŁ


1. Byczkowski 18, 2. Kwieciński 16, 3. Borowiecki 12, 4. Teter 10, 5. Anioł 6, 6. Smoliński 4.

Wichłacz/Wilczak

 
 
 
Fot. Tomasz Płoszaj