Czy tanie latanie jest w ogóle możliwe?

640

Poza sezonem lata się taniej

 

Bilety lotnicze zawsze drożeją w okresach wakacyjnym i zimowym – zwłaszcza jeśli chodzi o destynacje związane z najpopularniejszymi miejscami urlopowymi. Dlatego też latem droższe są loty do Hiszpanii, a zimą do Austrii. Najtaniej lata się poza sezonem, w środku tygodnia; zazwyczaj najmniej zapłacimy za lot we wtorki i środy, co warto mieć na uwadze przy planowaniu urlopu.

 

Obserwuj ceny i kupuj najtaniej

 

Chcesz lecieć w konkretne miejsce, ale bilety lotnicze są bardzo drogie? Jeśli podróż zaplanujemy odpowiednio wcześniej, możemy czekać na swoją okazję. Najczęściej bilety najdroższe są na kilka-kilkanaście dni przed odlotem, dlatego rezerwacji najlepiej dokonywać ok. 3-4 miesiące wcześniej – wtedy obserwujmy ceny biletów i kupujmy, gdy są najatrakcyjniejsze.

 

Uwaga na odległe lotniska

 

Tanie linie lotnicze  zazwyczaj korzystają z tańszych, a zarazem bardziej oddalonych od centrum miast lotnisk. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na zakup biletu na lot, sprawdź dokładnie gdzie będziesz lądować. Może się okazać, że lądując o godzinie 3 w nocy nie będziesz miał jak dojechać do miejsca docelowego – chyba że taksówką (lub w inny, dość drogi sposób). Często podróż do hotelu jest droższa niż sam bilet lotniczy!

 

Wyszukiwarki tanich lotów

 

Tanich biletów warto szukać w sposób łatwy i szybki – przez wyszukiwarki tanich lotów. Wpisujemy tylko daty wylotu oraz powrotu i wybraną lokalizację, a za chwilę otrzymujemy listę propozycji lotów.

 

Promocje

 

Tanie linie lotnicze starają się sprzedać wszystkie miejsca w samolocie – dlatego jeśli pozostają pojedyncze wolne fotele, możemy je „upolować” za parę złotych! Ponadto zawsze sprawdzaj czy przypadkiem bardziej nie opłaci się kupić osobno biletu w jedną i w drugą stronę lub rezerwować biletów grupowo.

 

Programy lojalnościowe

 

Część linii lotniczych prowadzi różnego rodzaju programy dla stałych klientów. Przykładowo możesz zbierać punkty za każdy kilometr lotu – po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów można je wymienić na zniżki na kolejne bilety.