Tomaszowianie w rejsie na Pogorii 2015

644
– Załoga właściwie już została skompletowana, ale mamy jeszcze cztery wolne miejsca. Oferta nasza kierowana jest przede wszystkim do młodzieży – uczniów i absolwentów szkół powiatu tomaszowskiego, ale mile widziane są również osoby dorosłe, które chcą poznać smak morskiej przygody. Wszelkie informacje znajdują się na plakatach promujących rejs oraz na stronie internetowej www.pogoria.bluebingo.pl – mówi Michał Kurzyk współorganizator rejsu, prezes Tomaszowskiego Klubu Żeglarskiego.

– Wyjeżdżamy w piątek 4 grudnia, by po odbyciu niezbędnych szkoleń 6 grudnia wypłynąć w rejs. Trasa rejsu uzależniona będzie od panujących warunków pogodowych, ale planujemy popłynąć na słoneczną Korsykę, na Elbę, która była miejscem zesłania Napoleona lub zwiedzić porty Lazurowego Wybrzeża – dodaje Dariusz Jachimowski, opiekun Szkolnego Koła Żeglarskiego  „SZKWAŁ” w ZSP nr 8.
 „Żeglarstwo to szkoła charakterów” – a my chcemy je kształtować pracując i bawiąc się podczas tygodniowego rejsu na przepięknym żaglowcu jakim jest Pogoria.

Przypomnijmy: Pogoria to zbudowana w 1980 roku stalowa trójmasztowa barkentyna, o długości 41 metrów, wysokości 33,5 m, nosząca prawie 1000m2 żagli, w tym pięć żagli rejowyh , zabiera na pokład 50 osób załogi.
Rejs „Tomaszowianie pod żaglami Pogorii 2015” został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Tomaszowskiego – Pana Mirosława Kuklińskiego oraz Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego – Pana Marcina Witko.
Ubiegłoroczny rejs „Tomaszów pod żaglami Pogorii 2014” w plebiscycie ogłoszonym przez Piotrkowski Okręgowy Związek Żeglarski został uznany za „Rejs Roku 2014” .