Obchody Dnia Edukacji Narodowej

942
Upamiętnia on rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Jest on okazją do nagradzania wyróżniających się dla oświaty nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
Podczas uroczystości gościli zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz:  Starosta Tomaszowski, Pan Mirosław Kukliński, Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego Pani Beata Stańczyk oraz Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Pani Joanna Banasik. Przybyli również przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Joanna Szkopiak-Polus oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, Pani Irena Nabit (była Dyrektor szkoły), Pani Maria Gillner-Wypychowska, Pani Elżbieta Kozanecka, Pani Bożena Mazurkiewicz, Pani Waleria Ochman-Minkiewicz, Pani Maria Stołowska, Pan Medard Gillner, Pani Teresa Mikołajczyk, Pani Józefa Tomaszewska i Pani Wiesława Wysmyk.
Uroczystość rozpoczął Dyrektor, p. Tomasz Migała od złożenia  życzeń wszystkim pracownikom szkoły.
Część artystyczną uroczystości stanowił specjalny koncert życzeń przygotowany z rozmachem przez uczniów naszej szkoły. Nauczyciele z zespołu polonistycznego (poloniści, historycy) mogli wysłuchać utworu „Lalka na wesoło” w wykonaniu uczniów klasy IA Kingi Wojdyły i Mateusza Lizuta. Nauczyciele języków obcych otrzymali w prezencie utwór z repertuaru Adele w wykonaniu Anity Jędrychowicz, uczennicy klasy IIIC. Dla nauczycieli z zespołu matematyczno-przyrodniczego (matematyków, fizyków, geografów, chemików i biologów) duet Piotrek (Piotr Mierzwa kl IIIC – trąbka) i Bartek (Bartłomiej Żyłka z II LO – saksofon altowy) brawurowo wykonał utwory „Blome” Calvina Harisa i „El perdon” Enrique Iglesiasa. Nauczyciele pozostałych przedmiotów takich jak: religia, edukacja dla bezpieczeństwa, przedsiębiorczość i wychowanie fizyczne mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć pokaz tańca latynoamerykańskiego w wykonaniu naszej Mistrzyni Polski Weroniki Jedwabnej z partnerem Timofiejem Iwanczenko.

Po części artystycznej Dyrektor, Pan Tomasz Migała, oraz nauczyciele wychowania fizycznego Pani Małgorzata Chrząszcz i Pan Cezary Żegota wręczyli złote medale Mistrzostw Powiatu Tomaszowskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych naszym reprezentacjom dziewcząt i chłopców. Chłopcy również zostali uhonorowani złotem za mistrzostwo Powiatu Tomaszowskiego w Lidze Lekkoatletycznej.

Na zakończenie, Dyrektor podziękował młodzieży naszej szkoły za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Następnie głos zabrali: Starosta Tomaszowski – p. Mirosław Kulkiński oraz p. Irena Nabit (była Dyrektor szkoły), którzy wspomnieli trudne lata transformacji naszej szkoły. O swoich latach spędzonych w murach szkoły przy Nadrzecznej wspomniała również p. Beata Stańczyk.  Przewodnicząca Szkolnej rady Rodziców, Pani Joanna Szkopiak-Polus złożyła okolicznościowe życzenia oraz zaprosiła wszystkich pracowników szkoły i gości na słodki poczęstunek.

Uroczystości zakończył chór szkolny, który zaśpiewał piosenkę „Dałem Ci kamień z napisem LOVE” z repertuaru zespołu ENEJ.