Oszuści Na legendę wciąż działają

665
Druga kradzież dokonana prawdopodobnie przez te same osoby był na Małkowskich. Tym razem ofiarą złodziejskiego duetu była 87-letnia mieszkanka Tomaszowa. Do jej mieszkania również weszła młoda kobieta i mężczyzna, razem z nimi ulotniły się pamiątki rodzinne i biżuteria. Być może ktoś zwrócił uwagę na złodziejski duet, wszystkie informacje są bardzo istotne i być może pomogą w ujęciu sprawców ( tel 0 44 726 10 00 lub 997).

Policja ponownie apeluje, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. Przestępcy podają się za pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada a nawet policjanta!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

Przypominamy! Tak działają oszuści:


Najpierw wykonują telefon podając się za członka rodziny najczęściej wnuczka, kuzynkę. Proszą o pożyczenie dużej sumy pieniędzy, co tłumaczą różnymi okolicznościami. Oszuści są bezwzględni – umiejętnie manipulują rozmową tak, by uzyskać jak najwięcej informacji. Chwilę po zakończeniu pierwszej rozmowy do ofiary dzwoni kolejna – podająca się za funkcjonariusza Policji. Na ogół przestępca informuje rozmówcę o tym, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Mówi, że poprzednia rozmowa telefoniczna była próbą wyłudzenia pieniędzy. Nalega by przekazać pieniądze oszustowi, co umożliwi zatrzymanie go na gorącym uczynku. „Fałszywy funkcjonariusz” podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oczywiście po przekazaniu pieniędzy kontakt się urywa, a przestępcy znikają ze wszystkimi oszczędnościami ofiary.

Pamiętajmy! W przypadku otrzymania telefonu z prośbą o przekazanie pieniędzy od osoby podającej się za policjanta możemy być pewni – rozmawiamy z oszustem! W takiej sytuacji należy jak najszybciej się rozłączyć i skontaktować z Policją pod numerem 997. Jeden telefon wystarczy, by uchronić się przed utratą oszczędności całego swojego życia.