Mikołajkowe zabawy u Złotej Rybki – na basen za złotówkę!

705
Wejście na basen będzie odbywało się co godzinę (czas trwania jednych zajęć – 45 min.) w godz. 11.00, 12.00 i 13.00. Z zabaw będą mogły skorzystać dzieci ze szkół podstawowych pod opieką rodzica lub prawnego opiekuna. Ilość miejsc jest ograniczona. Specjalny bilet dla rodziców będzie kosztował 3,50 zł.

Konkurencje „Mikołajkowych zabaw  u Złotej Rybki”:

Rocznik 2006-2009 i młodsi:

Dmuchanie piłeczki na wypłycęniu – ćwiczenie parami, na dystansie 2m, dmuchanie piłeczki,
Wyławianie rybki /przedmiotów/ w wodzie – w zależności od ilości dzieci /parami lub 4/ prowadzący zajęcia rzuca do wody przedmioty w ilości trzykrotnej do startujących a dzieci, na sygnał je wyławiają, liczy się ilość wyłowionych przedmiotów, konkurencja przeprowadzana 3 razy decyduje o miejscu suma wyłowionych przedmiotów,
Wyścigi na materacach – start na wypłyceniu – meta przy słupkach,
Bieg po dnie, na wypłyceniu na dystansie 10 m

Rocznik 2005 i starsi:

Bieg po dnie, na wypłyceniu na dystansie 10 m
Przepychanie deski – 2 dzieci naprzecie siebie, trzymają deskę leżąc przodem, na sygnał pracą nóg przepychają przeciwnika, zwycięża dziecko, które przepchnie przeciwnika o długość ciała do wysokości swojego pasa,
Obrona bojki – drużyny 2-3 osoby, drużyna broniąca zasłania ciałem bojkę lub pryska przeciwnika, nie dopuszczając do dotknięcia bojki – po dotknięciu drużyna, która dotknęła bojki broni ją. Wygrywa zespół, który więcej razy dotknął boi. Zabrania się dotykania przeciwnika rękami i nogami. Jeżeli taka sytuacja będzie to nie zalicza się punktu zdobycia.
25 m pływanie z „makaronem” na piersiach – Start rozpoczyna się z wody od płytkiej strony pływalni. Zawodnicy trzymając „makaron” zajmują miejsca przy przelewie pływalni. Na długi gwizdek sędziego głównego wchodzą do wody i zajmują miejsca przy ścianie pływalni opierając się o nią plecami. Na komendę „na miejsca” zawodnicy przyjmują pozycję nieruchomą do startu. Start rozpoczyna się po krótkim gwizdku sędziego głównego. Przebieg konkurencji: zawodnik płynie wyłącznie na piersiach używając naprzemianstronnej pracy nóg. „Makaron” trzymany jest pod pachami zawodnika. Wyścig kończy się, kiedy pływak dotknie ściany niecki dowolną częścią ciała lub „makaronu”.