Prezydent spotkał się z mieszkańcami. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 1

654
To kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami. Wzięli w nim również udział wiceprezydenci Zofia Szymańska i Tomasz Jurek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Kuchta, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Lucyna Pietrzyk, dyrektor Wydziału Infrastruktury Adam Koziełek oraz dyrektor Wydziału Architektury Dariusz Żeleźny.

W pierwszej części spotkania prezydent Marcin Witko szczegółowo omówił najważniejsze inwestycje (m.in. ulice: Warszawska, Chopina, Hallera, Ludwikowska, Żółkiewskiego, Szmaragdowa, Szafirowa,  wiadukt w Białobrzegach), podkreślił dobrą współpracę z powiatem na wielu obszarach, a także opowiedział o planach na przyszłość (remont siedziby i wymiana taboru MZK, budowa nowego Stadionu Miejskiego, rewitalizacja parków: Bulwary, Rodego, Solidarność czy otwarcie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Tomaszowie). Prezydent zaznaczył też, jak ważne są dla magistratu projekty mieszkańców. Wspomniał o Tomaszowskim Budżecie Obywatelskim, w ramach którego tomaszowianie zdecydowali o tym, na co 2016 roku zostanie przeznaczony milion złotych.
Tomaszowianie poruszyli też temat przebudowy ul. Oskara Lange i konsultacji w sprawie zmiany jej nazwy. Marcin Witko przypomniał, że to mieszkańcy tej ulicy zdecydują o tym, czy nazwa zostanie zmieniona. Zaznaczył, że dyskusja na ten temat nie została jednak wywołana przez magistrat, a na skutek wniosku w tej sprawie, który złożyło Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Do dnia dzisiejszego wpłynęło już 220 ankiet i zdecydowana większość mieszkańców sprzeciwia się zmianie nazwy ulicy. Konsultacje potrwają do 14 grudnia.