Weekend we dwoje w jednej z europejskich stolic

667
Loty do europejskich stolic takich jak Rzym, Londyn czy Madryt często dostępne są w promocyjnych cenach.
 
Weekend w Rzymie

Rzym jest mekką zarówno miłośników historii i sztuki, jak i dla tych, którzy podróżują przede wszystkim po to, żeby napawać się pięknymi widokami i dobrym jedzeniem. Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi czy wreszcie Bazylika św. Piotra – to obiekty, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Rzymie. Romantyczny wieczór można natomiast spędzić przy lampce wina w jednej z licznych restauracji. Wbrew pozorom taka podróż nie musi dużo kosztować. Jeśli odpowiednio wcześnie zarezerwuje się bilety lotnicze oraz miejsce w hotelu, budżet wycieczkowy można zamknąć w 2000 zł za parę. Jest to kwota, którą można pożyczyć, np. w viasms.pl od razu, kiedy w internecie trafi się na promocyjną ofertę.

Weekend w Londynie

Londyn może wielu osobom kojarzyć się przede wszystkim z emigracją zarobkową, należy jednak pamiętać, że oprócz chłonnego rynku pracy to miasto ma też bogatą historię, piękną architekturę oraz wiele sklepików z awangardową modą. Samoloty do Londynu odlatują niemal z każdego polskiego lotniska.

Weekend w Madrycie

Osoby, które w środku zimy, chciałyby odpocząć w nieco łagodniejszym klimacie, na cel podróży mogą wybrać stolicę Hiszpanii. W Madrycie warto odwiedzić jedno z najsłynniejszych muzeów świata, Prado, w którego zbiorach znajdują się bezcenne dla kultury europejskiej dzieła sztuki.

Weekend we dwoje w europejskiej stolicy nie musi zrujnować domowego budżetu. Warto być na bieżąco z ofertą przewoźników lotniczych i promocjami na bilety. Do kosztów transportu należy doliczyć cenę biletu autobusowego lub taksówki z lotniska do centrum miasta. Warto też wcześniej zarezerwować noclegi.

Przeczytaj też jak zorganizować wyjazd na Islandię.