Weź udział w programie „Decydujesz, pomagamy”

575
 „Decydujesz, pomagamy” – nabór zgłoszeń w województwie łódzkim rozpoczęty

Od 7 marca rusza nabór zgłoszeń do programu „Decydujesz, pomagamy”. Każda organizacja pozarządowa oraz grupa nieformalna w województwie łódzkim może zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, które do tej pory nie miały szansy zostać wcielone w życie. Na mieszkańców tego regionu czeka aż 10 grantów o łącznej sumie 50 000 zł.
 
Od poniedziałku, 7 marca, rusza nabór wniosków do  I edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Do programu mogą zgłosić się zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne, czyli np. koła gospodyń wiejskich, grupy sąsiedzkie czy lokalni społecznicy. Organizator – Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco Dzieciom – poszukuje ciekawych inicjatywnych skierowanych do społeczności lokalnych.
 
Fundacja Tesco Dzieciom od 5 lat z sukcesem realizuje  różnorodne programy grantowe. Bazując na naszym doświadczeniu postanowiliśmy zaangażować się w program „Decydujesz, pomagamy”, którego działania obejmą całą Polskę. „Razem możemy więcej”, dlatego jesteśmy przekonani, że we współpracy z Tesco będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać społeczności lokalne  i zgodnie z hasłem Fundacji „dziś dbać o lepsze jutro” – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk,  Prezes Zarządu Fundacji Tesco Dzieciom, Partnera Strategicznego programu.
 
Ze wszystkich zgłoszeń Komisja Grantowa wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 regionów – na tyle obszarów podzielona została Polska, aby w ten sposób stworzyć równe szanse dla organizacji zarówno z dużych, jak i małych miejscowości. W województwie łódzkim utworzonych zostało 10 obszarów. Kryterium podziału było rozmieszczenie sklepów Tesco, ponieważ to tam odbędzie się finałowe głosowanie na najlepsze projekty.  Klienci Tesco – a zarazem mieszkańcy danego obszaru – w otwartych głosowaniach zdecydują, który projekt otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. W województwie łódzkim głosowanie odbędzie się w sumie w 38 sklepach Tesco, a łączna pula grantów wyniesie aż 50 000 zł.
 
Od początku planowania programu było dla nas oczywiste, że to klienci naszych sklepów powinni zadecydować o tym, gdzie wsparcie jest najbardziej potrzebne. To oni bowiem najlepiej znają lokalne potrzeby. Dlatego o wyborze zwycięzców zadecyduje głosowanie w  sklepach Tesco, które odbędzie się w maju. Za każde zakupy – bez względu na wydaną kwotę – każdy klient otrzyma żeton, dzięki któremu będzie mógł zagłosować na wybraną przez siebie inicjatywę. A my – jako firma – z radością podpiszemy się pod wyborem naszych klientów – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.
 
Do programu można zgłaszać propozycje różnorodnych projektów wspierających aktywności i rozwój w społecznościach lokalnych. Aby wysłać projekt, wystarczy wejść na stronę internetową programu www.tesco.pl/pomagamy i uzupełnić formularz, krótko opisując planowane przedsięwzięcie. Wnioski można składać od 7 marca do 3 kwietnia 2016 roku (do godz. 23.59).
 
Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy oraz Twitterze: twitter.com/TescoMediaPL .