Drugi etap konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych za nami. Najlepsze w województwie łódzkim I Liceum Ogólnokształcące z Tomaszowa Maz.

605
Uczniowie mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Trzyosobowe zespoły uczniowskie wyłonione w etapie szkolnym musiały znać odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: kto jest płatnikiem składek? jaka jest definicja wypadku przy pracy? ile wynosi  stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe? kto może opłacać składki w preferencyjnej wysokości? czy kto wydaje orzeczenia o niepełnosprawności?

Do rywalizacji  przystąpiło 20 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi, Łasku, Kutna,  Bełchatowa, Radomska, Tomaszowa Mazowieckiego, Zduńskiej Woli, Poddębic, Działoszyna,  Wielunia i Wieruszowa. I miejsce i najlepszy wynik osiągnęły uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego z Tomaszowa Mazowieckiego. Drużyna w składzie: Aleksandra Kozar, Martyna Bąk, Patrycja Życka, przygotowana przez Panią Dorotę Chruścielewską-Chojnacką, będzie  reprezentować województwo łódzkie  w ogólnopolskim finale Konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który odbędzie się 26 kwietnia w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie.  

III miejsce w regionie wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica z Tomaszowa Mazowieckiego – drużyna w składzie:  Gabriela Tryk, Jowita Gwiździńska, Edyta Sygitowicz pod opieką Pani Katarzyny Siedlińskiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy a za zwycięską drużynę trzymamy kciuki.

/rzp/