Dzień Wiosny w Dwunastce

790

21 marca w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele założyli zielone i żółte stroje. Niektórzy mieli na twarzach namalowane wiosenne kwiaty. W całej szkole odbywały się zabawy i konkursy.

Każdy mógł sprawdzić swoje wiadomości na temat wiosny, rozwiązując zagadki i krzyżówki. Uczniowie ozdabiali postaci pani wiosny, rzucali czapką zimową do celu, skakali przez czapki i szaliki, zmieniali oponki zimowe na wiosenne poprzez wykonywanie ćwiczeń mięśni brzucha oraz uczyli się resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Słoneczna pogoda pozwoliła powitać wiosnę na wybiegu szkolnym, gdzie dzieci poznawały gry i zabawy podwórkowe z dawnych lat. Uczniowie grali w klasy, w kapsle, w riki- tiki- tak, w gumę, skakali na skakance i kręcili hula – hop.

Uczniowie wraz z nauczycielami powitali wiosnę energetyczną zumbą poprowadzoną przez instruktorki ze szkoły tańca i ruchu Zola. Taniec sprawił wszystkim wiele radości i doprowadził do wydzielenia dużej ilości endorfiny.

Dzień Wiosny został zaplanowany przez panią Ewelinę Wójcik- Pawlik. Pomagali jej nauczyciele wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski.

Autor Urząd Miasta