Pokaz radości i entuzjazmu, czyli drzwi otwarte w i liceum

849

To był prawdziwy pokaz radości uczenia. W trakcie drzwi otwartych w I Liceum, które odbyły się 30 marca, wszyscy bez wyjątku dobrze się bawili. Organizatorzy spotkania, czyli nasi wspaniali uczniowie, chcieli pokazać, że I Liceum to szkoła, która w niczym nie ogranicza a dodatkowo stwarza warunki do ciągłego rozwijania swoich pasji. Bo właśnie nauka i pasja to fundamenty naszej szkoły kształcącej od 114 lat rzeszę kreatywnych młodych ludzi, którzy odnaleźli tu miejsce, by spełniać swoje marzenia. Po zaprezentowaniu oferty edukacyjnej przygotowanej dla gimnazjalistów, nasi goście mogli przekonać się jak pracujemy, uczymy się i działamy w najstarszej szkole w mieście. Pokazaliśmy to, co najlepsze, co stanowi SIŁĘ PIERWSZEGO, czyli utalentowaną młodzież, która śpiewa, tańczy, gra w teatrze, kocha gry komputerowe, działa na rzecz miasta, uprawia sport, po prostu kocha radość życia. Wielkimi brawami zostali nagrodzeni nasi tancerze, którzy zaprezentowali dwa zupełnie odmienne układy choreograficzne. Dobrą zabawę zapewnili nasi wokaliści oraz zespół „Noice”. Była to również chwila, by pochwalić się naszymi mistrzami – łyżwiarzami. Na scenę wjechali oni na rolkach, tworząc bardzo efektowny peleton. Na zakończenie pochwaliliśmy się naszą nową produkcją, filmem promocyjnym, którego reżyserem jest Borys Bernacki. Cieszymy się, że tak wielu gimnazjalistów przyszło, by zobaczyć naszą szkołę, poznać nas i naszych nauczycieli. Po zakończeniu spotkania w sali gimnastycznej rozpoczęło się spacerowanie po szkole. Poszczególne profile przygotowały szereg niespodzianek dla naszych gości oraz ogromny wybór słodkich poczęstunków.

I Liceum to szkoła przyszłości, gdzie cenimy tradycję, otwieramy się na nowoczesność i dbamy o każdego ucznia. Dołącz do naszej drużyny i poczuj SIŁĘ PIERWSZEGO!

Autor I LO