W trójkę bili dwóch 14-latków

865

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków podejrzewanych o pobicie dwóch swoich rówieśników. Do zdarzenia doszło 8 kwietnia 2017 roku na ulicy Stolarskiej na boisku sportowym. Trzech chuliganów najpierw zaczęło bić i kopać po całym ciele 14-latka. Podczas odciągania napastników od ich ofiary, swoją agresję przelali na chłopaka który próbował pomóc pobitemu. Sytuację zauważyło małżeństwo, które zareagowało. Spłoszyli sprawców i powiadomili policję.

8 kwietnia  2017 roku o 15:20, na ulicy Stolarskiej trzech nieletnich sprawców pobiło dwóch 14-latków. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, trójka chłopców na boisku szkoły, zaczepiła 14-latka. Przewrócili go, bili i kopali po całym ciele. Kolega pokrzywdzonego, próbował odciągnąć napastników. Wtedy agresja odwróciła się na niego.

Jadące samochodem małżeństwo, zwróciło uwagę, jak młodzi chuligani biją nastolatków. Zareagowali i zadzwonili po policję. Mężczyzna próbował zatrzymać łobuzów, niestety sprawcy uciekli. Pokrzywdzonym została udzielona pomoc medyczna. Policjanci ustalili rysopisy agresywnych dzieci, po kilku godzinach były znane już nazwiska. Następnego dnia kilka minut po godzinie 6:00, weszli do domu najbardziej agresywnego chłopca. 15- latek został przesłuchany. Dwóch pozostałych napastników w wieku 14 i 16 – lat zatrzymano w miejscu zamieszkania. Nastolatkowie zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodziny.

Autor KPP