„Spotkania przy Globusie”

760

„Brazylia jako kolebka współczesnych wojowników” czyli Spotkanie przy Globusie, które odbędzie się 5 maja o godzinie 18, organizowane jest przez koło naukowe Globtrotter i Filię Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Koło naukowe Globtrotter i Filia Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zapraszają do udziału w cyklu „Spotkań przy Globusie” z ludźmi dla których podróżowanie jest pasją. Spotkanie odbędzie się w budynku Filii Uniwersytetu Łódzkiego, wstęp wolny.

Gościem wydarzenia będzie Michał Zajączkowski Absolwent Wydziału Nauk Geograficznych UŁ. Prezes Stowarzyszenia Academia Gorila Tomaszów Mazowiecki oraz instruktor sportów walki. Zawodnik Brazylijskiego Jiu-Jitsu i Grapplingu.

Marzeniem i celem każdego zawodnika trenującego Brazylijskie Jiu-Jitsu jest podróż do miejsca gdzie powstał ten sport, czyli Rio de Janeiro. Możliwość odwiedzenia legendarnych Gymów oraz trenowania z rodowitymi Brazylijczykami dla których jest to jeden ze sportów narodowych. W tym roku na przełomie marca i kwietnia Michał odbył swoją dwutygodniową podroż do Brazylii, żeby spełnić marzenia oraz rozwijać swoje umiejętności w kolebce Jiu-Jitsu. Mimo, że w tej chwili na całym świecie powstaje wiele świetnych klubów BJJ to jednak nadal Brazylia, a w szczególności Rio pozostaje „Mekką” tego sportu i miejscem gdzie każdy zawodnik chce być chociaż raz.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/spotkaniaprzyglobusie/

Autor MCK