Białobrzeska Majówka

789

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filia Dzielnicowy Ośrodek Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna – Białobrzegi i Ochotnicza Straż Pożarna –  Ludwików zapraszają na „Białobrzeską Majówkę”, imprezę artystyczno – rekreacyjną współorganizowaną w ramach IV Edycji Ogólnopolskiej Akcji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, która odbędzie się 18 maja 2017 r. (czwartek) w godz. 16 – 19.30, w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, filii Dzielnicowy Ośrodek Kultury ul. Gminna 37/39 oraz na terenie przy ośrodku.
W części artystycznej wystąpią zespoły wokalne, teatralne, literackie i taneczne Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, wokaliści z ZS nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, tancerze z GOK w Ujeździe.
W bloku Ochotniczych Straży Pożarnych odbędą się prezentacje nowych samochodów bojowych OSP Białobrzegi i Ludwików, sprzętu ratowniczo-gaśniczego, pokaz ratownictwa technicznego i ratownictwa medycznego. W części rekreacyjnej poprowadzone zostaną gry i zabawy pod hasłem „Sprawny jak strażak”.
Na finał uroczystości w sali DOK-u wystąpi z koncertem Chór Miejski „Artis Gaudium” z filii MOK. „Majówce” towarzyszyć będą zajęcia i stoiska animacyjne: Klub Przyjaciół Literatury (filia DOK – stoisko bookcrossingowe), pracownia ceramiki (filia DOK i OK Tkacz – „wazon gigant” i gliniany kącik dla dzieci), pracownia plastyki (filie DOK i OK Tkacz – „solne obrazki”), Akademia Ciastka („ciasteczkowy zawrót głowy”) oraz „gastronomiczne co nieco” (drobne przekąski w atrakcyjnych cenach).

Patronat nad wydarzeniem przyjął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.
Wstęp wolny.