IV Przegląd Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

891

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z doradcą metodycznym plastyki Panią Mirosławą Płachetą zaprosiła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w IV Przeglądzie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.

W tym roku temat składanych prac był następujący: Z „Weselem” Wyspiańskiego w tle. Uczestnicy przeglądu mieli za zadanie wykonać ilustrację do dowolnego fragmentu dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Przegląd poprzedziły zorganizowane w kwietniu warsztaty plastyczno-literackie dotyczące powyższego tematu. Warsztaty oraz przegląd plastyczny mają na celu zachęcić tomaszowian do udziału w imprezie czytelniczej pod nazwą „Narodowe Czytanie”. Tegoroczną lekturą jest właśnie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Serdecznie zapraszamy na uroczysty wernisaż, który odbędzie się 18 maja w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej o godz. 11.00 w sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury przy placu Kościuszki 18.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja wyróżnionych prac, wystąpią również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 oraz Pan Roman Wojciechowski – artysta ludowy, wielokrotny laureat nagrody „Baszta” w Kazimierzu Dolnym.

Wystawę oglądać można w dniach 18 – 31 maja 2017 r., w godzinach pracy biblioteki.

Autor Miejska Biblioteka Publiczna