Mikołaj Tatar i Szymon Popiela z Dwunastki najlepsi w województwie w Ogólnopolskim Konkursie „Losy żołnierza…“

811

26 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie wojewódzkiego etapu XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą.“

Jak co roku, najlepsi uczniowie spotkali się w XXVI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi na podsumowaniu naukowych zmagań. Nagrody i dyplomy wręczyła zwycięzcom Wicekurator Oświaty Elżbieta Ratyńska.

Do tego etapu zakwalifikowało się pięciu uczniów SP12: Mikołaj Tatar, Szymon Popiela, Kacper Lula, Igor Siudziński i Jakub Kacprzyk. Chłopcy świetnie zaprezentowali się w konkursie, wszyscy rozwiązali test na wysokim poziomie (ponad 80%), co zapewniło im tytuł laureata.

 

Najlepsi w województwie łódzkim okazali się Mikołaj Tatar i Szymon Popiela. W czerwcu uczniowie będą reprezentowali nasze województwo w finale centralnym tego konkursu, który odbędzie sie w Warszawie.

Konkurs wymaga od uczniów wszechstronnej wiedzy historycznej, gdyż obok znajomości różnych faktów i wydarzeń, muszą się wykazać także znajomością broni, umundurowania, kampanii wojennych oraz tekstów źródłowych. Tym bardziej cieszymy się, że uczniowie zdobyli tak wysokie lokaty.

Autor Urząd Miasta