Marcin Meller specjalnie dla II LO!

1518
Z inicjatywy mgr Ilony Śmigiel – nauczycielki geografii gościliśmy ostatnio w murach II LO znanego dziennikarza i prezentera telewizyjnego, autora książek – Marcina Mellera, który w ramach projektu edukacyjnego prowadzonego w naszym liceum „Jałowcowa 20º E” spotkał się ze społecznością naszego liceum.

Już od rana sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi Arbuzami oczekującymi na gościa kolejnej odsłony naszego projektu, autora książki „Sprzedawca arbuzów”. W trakcie spotkania nasz gość opowiedział o swojej fascynacji Gruzją i Gruzinami, okraszając to szeregiem anegdot. Były też historie związane z miejscami konfliktów zbrojnych w Górnym Karabachu czy Sudanie. Mimo zagrożenia życia pan Marcin znajdował tam także powody do radości. Przekazał wiele cennych rad z perspektywy swoich doświadczeń szkolnych i życiowych. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej atmosferze i scenerii z arbuzami, które były dla autora sporym zaskoczeniem. Po dwugodzinnej pogadance, pan Marcin udzielił wywiadu redaktorom szkolnej gazetki oraz zjadł smaczny obiad w naszej stołówce. Spotkanie z Marcinem Mellerem na długo pozostanie w naszej pamięci. Tym bardziej, iż wspomniał o nim oraz o wyjątkowym II LO w swoim felietonie w tygodniku Newsweek! Przypomnijmy, że projekt Jałowcowa 20º E to spotkania z podróżnikami, autorami książek, badaczami, fotografami, dziennikarzami zauroczonymi światem i jego odkrywaniem na nowo. Te wyjątkowe wizyty w naszej szkole pozwalają nam Arbuzom rozszerzyć horyzonty, nabrać nowego spojrzenia na świat, zainspirować się, poczytać czy pojechać w nowe dla nas miejsca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne!

 

Autor II LO Tomaszów Mazowiecki