Modne przebrania karnawałowe z filmów i seriali

2682

Imprezy karnawałowe od dawna już nie kojarzą się jedynie z maskami. Obecnie większość ich uczestników przywdziewa kompletne stroje, których kreatywność potrafi zadziwić. Szczególnym ich rodzajem są przebrania rodem z filmów i seriali.

Jakie filmowe przebranie wybrać na karnawał?

Zacznijmy od tego, że z wyborem przebrania karnawałowego inspirowanego filmem lub serialem wiąże się pewien problem, który jednak można na kilka sposób rozwiązać. Ogólnie mówiąc, im bardziej rozpoznawalna jest dana postać, tym mniej kreatywne i nieszablonowe jest przebranie na niej bazujące. Z drugiej strony sięgnięcie po drugoplanowego bohatera niszowego serialu jako źródła naszej inspiracji może spowodować, że nikt nie zorientuje się o kogo nam chodziło. Jeśli za wszelką cenę zależy nam, aby tego uniknąć, warto postawić jednak na znaną postać z popularnego filmu. Szukać pomysłu na modne przebranie możemy na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest czerpanie z klasyki kina i wybranie pozycji kultowej. Postaci takie jak Rambo, Tony Montana czy Mia Wallace na stałe weszły do kultury popularnej i stroje na nich oparte będą zawsze w modzie, niezależnie od chwilowych trendów. Opcja numer dwa to produkcje najnowsze, popularne w danym momencie. Warto jednak zadbać o wybór bohatera takiego, który zostanie rozpoznany nawet przez osoby mniej zaznajomione z danym tytułem.

Początek XXI wieku to również początek nowoczesnych seriali, które przeżywają gwałtowny rozkwit, gromadząc przed telewizorami miliony widzów. Dlatego też postaci w nich występujące to znakomity materiał na modny strój karnawałowy. W tym miejscu musimy jednak przestrzec przed inspirowaniem się bohaterami seriali, których emisja zakończyła się kilka lat temu: to już nie jest trendy! Sięgnijmy zamiast tego po produkcję popularną w danej chwili, powszechnie cenioną przez widzów i wybierzmy z niej charakterystyczną postać, którą z radością będziemy naśladować. W chwili pisania tego tekstu znakomitym wyborem mogą być bohaterowie serialu Gra o tron, choć w tym przypadku przygotowanie odpowiedniego stroju może być bardzo wymagające – co jednak z drugiej strony daje duże pole do popisu, szczególnie dla osób uzdolnionych artystycznie i chętnych do włożenia wielkiej ilości pracy w przygotowanie ubioru.

Pamiętajmy, że niezależnie od wybranej postaci, kluczem do stworzenia modnego przebrania karnawałowego jest kreatywność. Nie bójmy się eksperymentować: możemy próbować łączyć stroje karnawałowe dla dorosłych różnych bohaterów albo nawet wcielić się w postać innej płci – im bardziej jesteśmy pomysłowi, tym lepiej!