Święto 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

1049

W dniu 23 czerwca 2017 roku (piątek) na Placu Kościuszki oraz na stadionie wojskowym przy ul. Piłsudskiego 72 w Tomaszowie Mazowieckim swoje święto uroczyście obchodzić będą żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Uroczystości upamiętniające święto brygady, w tym roku odbywać się będą w ramach Dni Tomaszowa.

 Obchody Święta 25BKPow. poprzedzone zostaną Mszą Świętą o godz. 9.00 w intencji żołnierzy brygady w kościele garnizonowym pw. Świętego Józefa w Nowym Glinniku.

Główne uroczystości będą miały miejsce na Placu Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, które rozpoczną o godz. 12.00 uroczystym apelem.

Po zakończeniu zbiórki odbędzie się defilada lądowa-powietrzna, a następnie, w ramach pokazu dynamicznego swoje możliwości wyszkolenia zaprezentują żołnierze 7 batalionu kawalerii powietrznej.

SKOKI SPADOCHRONOWE SIE NIE ODBĘDĄ.

W godz. 17.00-19.00 na placu Kościuszki odbędzie się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Obchody będą połączone z Dniem Otwartych Koszar (10.00 – 19.00). Wszyscy zainteresowani na stadionie oraz strzelnicy wojskowej (wjazd od ul. Bema) będą mogli zapoznać się ze sprzętem, wyposażeniem i uzbrojeniem, który kawalerzyści, na co dzień wykorzystują w swoim szkoleniu.

Spośród sprzętu, który będzie prezentowany można zobaczyć m.in.: śmigłowce W-3AE Sokół w wersji medycznej, Mi-17, uzbrojenie, wyposażenie skoczka, sprzęt i wyposażenie patrolu saperskiego, wyposażenie do nurkowania, elementy szpitala polowego.

Każdy zainteresowany będzie miał również możliwość zapoznania się z możliwościami szkoleniowymi symulatora pola walki ŚNIEŻNIK.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

kpt. Tomasz Pierzak