Co zabrać ze sobą na weekendowy wyjazd?

1161

Wakacje rozpoczęły się na dobre. Wielu z nas będzie chciało wykorzystać ten czas i wybrać się ze swoimi bliskim na weekendowy wyjazd. Gdy zaplanujemy już wszystkie jego szczegóły i wybierzemy cel naszej podróży, powinniśmy zastanowić się nad tym, co zabrać ze sobą, żeby umilić sobie tą przygodę. Wydawnictwo Piętka podpowiada, czego nie może zabraknąć w naszym bagażu, gdy wyruszamy w trasę!

Atlas drogowy

GPS, aplikacje i wszelkie nowinki techniczne to fantastyczna pomoc w nawigacji podczas podróży. Mają jednak dwie wady – nie są niezawodne, oraz nie są tak dobrze sprofilowane względem potrzeb kierowców, jak klasyczne, “analogowe” mapy. Zabierając ze sobą porządny atlas drogowy, masz pewność, że nie zgubisz się na żadnej trasie. Będziesz mógł bez problemu sprawdzić aktualne informacje dotyczące dróg krajowych i wojewódzkich, ulic wylotowych z danych miejscowości, położenia miast i wsi, oraz dokładne rozkłady centrów poszczególnych miast. Planowanie podróży z atlasem drogowym sprawi, że pojedziesz najlepszą, możliwą trasą i odnajdziesz się dosłownie w każdym miejscu.

Prowiant

Nie ma nic lepszego, niż własnoręcznie przygotowane przekąski w trakcie podróży. Długie trasy mają to do siebie, że potrafią nie tylko znużyć, ale przede wszystkim sprawiają, że stajemy się głodni. Pomysłowe przysmaki potrafią znacznie uprzyjemnić monotonne drogi, lub postoje w korkach. Warto popuścić wodze wyobraźni i przygotować jedzenie w ciekawszej formie, niż klasyczne kanapki. To pozwoli nam również uniknąć niepotrzebnych postojów i jedzenia w przydrożnych restauracjach, które nie zawsze jest tak zdrowe jak nam się wydaje.

Ulubiona muzyka

Słuchając radia w samochodzie, jesteśmy niejako skazani na wciąż zapętlające się reklamy i utwory, które nie zawsze nam odpowiadają. Dobry pomysłem jest zaopatrzenie się we własną muzykę, która sprawi, że podróż stanie się o wiele przyjemniejsza dla nas i dla naszych bliskich. To również świetne rozwiązanie, ze względu na nasze pociechy – wspólne śpiewanie umili im czas i będzie zapobiegać nudzie w aucie.

Dobry humor

Najważniejszy składnik każdego udanego weekendowego wyjazdu. Promienny uśmiech na twarzy, ekscytacja, chęć odkrywania nowych miejsc – po prostu dobry humor, który udzieli się wszystkim uczestnikom podróży, i zmieni nawet zwykłą wycieczkę w jedyną w swoim rodzaju przygodę!

Tak zaopatrzeni, będziemy mogli w pełni cieszyć się naszym weekendowym wypadem za miasto. Zapobiegniemy niepotrzebnemu błądzeniu czy brakowi rozrywki w trakcie trasy. Dzięki temu, nasz podróż będzie dla nas rewelacyjnym relaksem, który pozwoli nam nabrać sił i ochoty na obowiązki życia codziennego.