Zmiana organizacji stanowisk informacyjnych w tomaszowskim ZUS-ie.

666

Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim informuje, że 26 czerwca zmieniła się organizacja stanowisk informacyjnych w budynku Oddziału. Stanowiska informacyjne z zakresu świadczeń są teraz usytuowane w jednym miejscu.

Obecnie w części budynku – A, do której wejście znajduje się od ulicy Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42 mieszczą się stanowiska informacyjne obsługujące Płatników Składek
i Ubezpieczonych.

W Sali Obsługi Klientów znajdującej się w budynku B obsługiwani są emeryci, renciści
i zasiłkobiorcy. Tu także będzie udzielał porad doradca emerytalny. Sala Obsługi Klientów przeznaczona dla Świadczeniobiorców znajduje się bliżej wejścia do ZUS od strony ul. Armii Krajowej. Można do niej przejść także przez Salę Obsługi Klientów przeznaczoną dla Płatników i Ubezpieczonych.

W maju na Salach Obsługi Klientów w budynku tomaszowskiego oddziału obsłużono prawie 5,5 tys. klientów. Większość osób korzystała z informacji świadczeniowych . Łącznie informacje z zakresu zasiłków chorobowych, emerytur i rent na stanowiskach obsługi uzyskało 3345 klientów. Z pomocy pracowników informacji obsługujących Płatników i Ubezpieczonych skorzystało 2127 osób.

 

Zmiany organizacyjne na Salach Obsługi Klientów zostały wprowadzone w celu dostosowania się do standardów panujących w ZUS.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy  ZUS

woj. łódzkiego