Córka Króla Moczarów już w księgarniach!

913

Dziś na półki księgarń trafia „Córka Króla Moczarów” – znakomity thriller psychologiczny, powieść okrzyknięta przez krytyków amerykańskich książką lata 2017.

Bohaterką powieści Karen Dionne jest Helena Pelletier, która dorastała w całkowitym odosobnieniu w domku na trzęsawiskach na Górnym Półwyspie w amerykańskim stanie Michigan. Jej idolem i niedoścignionym wzorem jest ojciec, który nauczył ją polować, tropić i żyć na łonie natury. W końcu jednak dziewczyna zaczyna rozumieć, że z matką są w rzeczywistości na bagnach więzione, a ojciec kontroluje całe ich życie. Helena decyduje się na ucieczkę, dzięki czemu ojciec trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze.

Warto podkreślić, że powieść wyraźnie nawiązuje do jednej z baśni H. Ch. Andersena – Córki Króla Moczarów, gdzie główna bohaterka jest owocem związku egipskiej księżniczki i złego króla moczarów. W konsekwencji za dnia przywdziewa śliczną postać o zatrutym sercu, podczas gdy nocą jest brzydką żabą o łagodnym usposobieniu.

Tak też symbolicznie można postrzegać główną bohaterkę, Helenę, która stanowi połączenie psychopaty i niewinnej kobiety; w połowie jest dobra, w połowie zła.

Powieść zostanie przetłumaczona i wydana w 21 językach. Na jej podstawie powstaje scenariusz filmowy. W rodzimej Ameryce została okrzyknięta przez krytyków książką lata 2017. Świetnie przyjęta za granicą: bestseller w Norwegii i w Niemczech (od momentu wydania nieustająco na liście bestsellerów „Spiegla”).

Razem z wersją papierową premierę będzie miał audiobook czytany przez znakomitą polską aktorkę Annę Dereszowską. Fani pamiętający jej niezwykle poruszającą interpretację cyklu „Igrzyska śmierci”, i tym razem mogą liczyć na wielką dawkę emocji.

Wydawca