PGE Skra z Cuprum nie przegrywa!

799

W 6. kolejce PlusLigi PGE Skry wygrała z Cuprum Lubin 3:0. Bełchatowianie są w tym sezonie na własnym boisku niepokonani.

W pojedynku drużyn, które podeszły do spotkania po niespełna 48 godzinach po rozegraniu ostatniego spotkania, lepiej rozpoczęli goście. PGE Skra wyszła na prowadzenie przy wyniku 8:7. W polu zagrywki pojawił się nieobecny w Olsztynie Srećko Lisinac i zaserwował tak, jak tydzień wcześniej – asa. Zdobytego prowadzenia bełchatowianie już nie oddali. W końcówce na parkiecie pojawił się Karol Kłos, najpierw udanie zaatakował, potem dołożył punkt z zagrywki i PGE Skra miała piłkę setową, którą wykorzystał Mariusz Wlazły – najlepiej punktujący siatkarz PGE Skry.

W drugim secie także lepiej rozpoczęli lubinianie (5:8). Bełchatowianie mieli problemy z przyjęciem zagrywek Ketha Puparta i przewaga przyjezdnych sięgnęła pięciu „oczek”. Sygnał do ataku dał tak jak w pierwszej partii – Lisinac. Swoje zrobił Wlazły i bełchatowianie zbliżyli się do rywali na trzy punkty. Chwilę później po efektownym ataku Niko Pencheva z szóstej strefy przewaga lubinian zmalała do jednego „oczka”, a po bloku Patryka Czarnowskiego był już remis (14:14). Do stanu 19:19 trwała walka punkt za punkt, ale wtedy w polu serwisowym pojawił się kapitan PGE Skry, który popisał się dwoma asami. Potem dwukrotnie punktował ze skrzydła i pewne było, że siatkarze PGE Skry nie wypuszczą z rąk tego seta, a zakończył nie kto inny, jak Wlazły.

Podobnie jak poprzednie sety, tak i trzecią partię lepiej rozpoczęli goście (0:2). Swoim prowadzeniem nie cieszyli się długo i już za chwilę to bełchatowianie mieli przewagę. Wszystko układało się zgodnie z planem naszego zespołu do wyniku 19:19, kiedy zespół z Lubina odrobił straty i na chwilę znalazł się na prowadzeniu. W końcówce było jeszcze ciekawie, ale ostatni głos należał do bełchatowian, którzy wygrali do 24 i całe spotkanie 3:0.

PGE Skra – Cuprum 3:0 (25:22, 25:22, 26:24)

PGE Skra: Lisinac, Wlazły, Bednorz, Czarnowski, Ebadipour, Łomacz, Piechocki oraz Milczarek, Penchev, Kłos
Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Taht, Masny, Hain, Kryś orz Terzić, Romać

Źródło: www.skra.pl