Czas refleksji i zadumy

382
Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych skłania nas do refleksji i zadumy o tych, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami oddali życie w imię najwyższych wartości.
 
Jest to czas, kiedy na chwilę zapominamy o szkoleniach i treningach, a spotykamy się przy grobach naszych bliskich, przyjaciół i kolegów z brygady. To chwila na wspólną modlitwę i przemyślenia na temat, jak życie jest ulotne i nieprzewidywalne. Pamiętamy również o tych, którzy oddali swoje życie walcząc o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 
Akcja „Żołnierska Pamięć”, to wspaniała inicjatywa, która odbywa się corocznie. W przeddzień święta zmarłych porządkujemy żołnierskie mogiły oraz tereny przy pomnikach i tablicach pamiątkowych. Delegacje z jednostek brygady odwiedzają miejsca spoczynku żołnierzy, składają wieńce oraz zapalają znicze oddając hołd swoim poległym kolegom. Jest to jedno z tych świąt, kiedy chcemy i jesteśmy blisko rodzin naszych kolegów. Nie ma ich już wśród nas, ale na zawsze zostaną w naszych sercach.
Tekst: por. Michał Kolad
 
Zdjęcia: mł. chor. Sławomir Sobolewski, mł. chor. Marek Pic