Jak Holandia, to tylko w Dziesiątce.

668

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim mieli dziś niepowtarzalną okazję, aby wziąć udział w zajęciach językowych prowadzonych przez wolontariusza Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.

Fundacja swoją działalnością wspiera dialog międzykulturowy oraz współpracę międzynarodową. Od lat gości wolontariuszy z różnych krajów, co ułatwia polskiej młodzieży poznawanie nowych kultur.

Kolejny już raz uczniowie SP nr 10 doskonalili swoje umiejętności językowe, tym razem podczas warsztatów Going Dutch! Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez Paula van Vlieta – wolontariusza EVS z Holandii, który na co dzień wspiera działania Fundacji Artura Schumana.

Podczas spotkania uczestnicy mieli sposobność poznać kilka ciekawych faktów dotyczących Holandii.

Prowadzący w interaktywnej zabawie porównał powszechną wiedzę i stereotypy na temat tego małego kraju z rzeczywistością. Uczniowie mieli także możliwość poznania niektórych wyrażeń i zwrotów w języku holenderskim.

Młodzież z dużym zaangażowaniem brała udział w zajęciach i doskonaliła sztukę mówienia w języku obcym. Zajęcia były bardzo interesujące, towarzyszyły im doskonałe humory uczestników.