„Zasługi Błażeja Stolarskiego dla odbudowy i organizacji państwa polskiego”

862

W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski, Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim filia Dzielnicowy Ośrodek Kultury, Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim i Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na spotkanie w cyklu „Historie dalekie i bliskie”.

Spotkanie poprowadzi dr Paweł Perzyna z IPN Oddział w Łodzi, autor publikacji „Błażej Stolarski 1880-1939. Biografia Społecznika, działacza gospodarczego i polityka”, który w swoim wystąpieniu zatytułowanym „Zasługi Błażeja Stolarskiego dla odbudowy i organizacji państwa polskiego” przybliży postać, pochodzącego z Ciebłowic Dużych, dziś całkiem zapomnianego, społecznika, wieloletniego działacza i popularyzatora wiejskiej spółdzielczości, ochotnika w wojnie polsko-bolszewickiej, publicysty, jednego z przywódców ruchu ludowego, posła, wicemarszałka Senatu, ministra pierwszych rządów niepodległej Polski.

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godz. 13 w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Kultury przy ul. Gminnej 37/39. Wstęp wolny.

Źródło: MCK filia DOK