22-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego ujął nietrzeźwego kierowcę

479

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 49-letni mężczyzna, który kierował pojazdem marki Opel Vectra w miejscowości Rękawiec. Dalszą jazdę uniemożliwił mu 22-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Nietrzeźwy kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

27 maja 2018 roku o godzinie 20:30 dyżurny tomaszowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że kierujący samochodem marki Opel Vectra w miejscowości Rękawiec może być nietrzeźwy. Na miejscu policjanci zastali dwóch mieszkańców powiatu tomaszowskiego. Z relacji 22-letniego mężczyzny wynikało, że poruszając się swoim samochodem zauważył, jak ujęty przez niego 49 latek jadący oplem vectrą nie zatrzymał się na stopie, a następnie uderzył w słupek ogrodzeniowy jednej z posesji. Młody mężczyzna podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy zajechał mu drogę. Następnie zabrał kluczyki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. 22 latek wyczuł od wspomnianego kierującego silną woń alkoholu. Kiedy kierowca vectry próbował uciekać ten ujął go i powiadomił policję.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie  prawo jazdy. Teraz 49-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dzięki obywatelskiej postawie młodego mężczyzny nie doszło do tragedii.

Źródło: KPP