Nina wicemistrzynią Polski!

746

W dniach 2-6 maja Nina Chojnacka, uczennica klasy I humanistycznej, wraz ze swoją drużyną MUKS DARGFIL Tomaszów Mazowiecki wzięła udział w Mistrzostwach Polski Kadetek w piłce siatkowej, w których zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski!

Rywalizacja siatkarek z pewnością nie zawiodła oczekiwań widzów i kibiców MUKS DARGFIL. Wygrały pierwszy mecz 3:2 z KS Pałacem Bydgoszcz, drugi 3:2 z APS Rumią oraz trzeci 3:0 z MOS Wola Warszawa. Zagwarantowało im to pierwsze miejsce w grupie. Następnie grały z MKS Dąbrowa Górnicza, po raz kolejny ze zwycięskim wynikiem 3:2. O złoto rywalizowały z ITS Legionovia, jednak przegrały dwoma punktami w timebreaku 3:2. Po zaciętej rywalizacji z trudnym rywalem zostały więc wicemistrzem Polski kadetek.

Nina trenuje od 7 lat i ma na swoim koncie już wiele sukcesów sportowych, ale nie zamierza na nich poprzestać. Teraz ze swoim zespołem gra w drugiej lidze Seniorek i udaje im się utrzymać w niej miejsce, mimo że są najmłodszym składem seniorskim w Polsce. Wakacje dla siatkarek oznaczać będą treningi każdego dnia, weekendowe mecze i aktywne przygotowania do następnego sezonu, w którym życzymy im kolejnych spektakularnych zwycięstw.

Źródło II LO im. Stefana Żeromskiego