Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu!

880

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają. Tomaszowscy policjanci zatrzymali podczas minionego weekendu trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, zatrzymano im prawa jazdy, grozi im wysoka grzywna i kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu tomaszowscy funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi.

13 lipca 2018 roku po godzinie 15:00 tomaszowska drogówka zatrzymała na ulicy Granicznej w Tomaszowie Maz. 64 latka, który kierował samochodem marki Daewoo mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.

14 lipca 2018 roku kilka minut po 8:00 policjanci zatrzymali na ulicy Modrzewskiego,66 latka kierującego pojazdem marki Daewoo mającego prawie 1 promil alkoholu w orgazmie.

15 lipca 2018 roku przed godziną 12:00 mundurowi w miejscowości Swolszewice Małe zatrzymali 45 latka, który mając 0,6 promila kierował samochodem marki Skoda.

Mężczyznom zatrzymano prawo jazdy, odpowiedzą za powyższe przestępstwa przed sądem. Grozi im wysoka grzywna i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości według Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz.U.2017.0.2204 t.j.) jest przestępstwem.

Art. 178a. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego

§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. (uchylony)
§ 3. (uchylony)
§ 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173 sprowadzenie katastrofy w ruchu, art. 174 sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, art. 177 spowodowanie wypadku w ruchu lub art. 355 spowodowanie wypadku komunikacyjnego przez żołnierza § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.