Miód malinowy – unikalny smakołyk

1288

Pozyskiwany z kwiatów malin miód jest zdecydowanie mniej popularny niż inne rodzaje tego produktu, jak miód lipowy czy wielokwiatowy. Warto go jednak spróbować, gdyż posiada niezwykłe walory, a nasz sklep jest miejscem, gdzie można go znaleźć bez trudu i w korzystnej cenie.

Unikalny smakołyk 

Mniejsza popularność miodu malinowego wcale nie bierze się z jego mniejszej względem innych miodów wartości. Wręcz przeciwnie. Miód malinowy można uznać za bardziej niezwykły niż inne rodzaje miodu, choćby przez to, że jest rzadziej spotykany. Wynika to z jego dość trudnej dostępności, przede wszystkim dlatego, że pozyskiwanie pyłku z kwiatów malin jest możliwe przez niedługi czas. Maliny nie kwitną długo, ale dobra wiadomość jest taka, że pszczoły mogą wyruszyć n zbiory dwa razy w roku. Wczesne odmiany malin kwitną bowiem wiosną, a późniejsze – późnym latem, nawet do jesieni. Kolejna trudność w pozyskiwaniu takiego miodu polega jednak na tym, że stosunkowo mało jest miejsc, w których pasieki są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie plantacji malin – a to jest warunek konieczny, by możliwa była produkcja miodu malinowego.

Dlaczego warto go wybrać? 

Jak można się spodziewać, miód wytwarzany z kwiatów malin posiada cechy typowe dla tych owoców. Kto uwielbia maliny, ten zachwyci się wyjątkowym aromatem i smakiem miodu malinowego. Zwłaszcza jego zapach jest niezwykły – można w nim wyraźnie wyczuć charakterystyczny, wspaniały zapach malin. Zapach ten jest też bardzo relaksujący, wiele osób chętnie dodaje zatem miód malinowy do kąpieli, kojąc w ten sposób nerwy i poprawiając sobie samopoczucie. Jest to jednak tylko jedna z wielu cennych właściwości tego miodu, dla którego warto go wybrać.

Inną z nich jest jego wspaniały smak. Jest on, podobnie jak same maliny, trochę słodki, a trochę kwaskowaty. Z pewnością znacznie różni się od typowego smaku miodu, choćby więc dlatego warto go spróbować. Wiele osób zauważa, że smak ten przypada do gustu zwłaszcza najmłodszym, warto więc wybrać ten rodzaj miodu dla swych pociech gdy są one oporne na spożywanie innych gatunków miodu. Podawanie im tego produktu może dodać im energii i wzmocnić ich odporność – uważały tak już nasze babcie, które stosowały go też napotnie i przeciwgorączkowo, jak same maliny. Poza tym często wskazuje się na inne cenne właściwości miodu, które są typowe dla tego pszczelego wyrobu bez względu na jego rodzaj. Niektórzy uważają, że miód, także malinowy, działa antyalergicznie i antybakteryjnie, a także dodatnio wpływa na układ pokarmowy. Przede wszystkim jednak miód z kwiatów malin cudownie smakuje i fantastycznie pachnie, warto więc skusić się na jego zakup.

Jeśli chcesz spróbować miodu malinowego, znajdziesz go na
https://www.sloikmiodu.pl/miod-malinowy.