Kolejne trzy punkty są nasze…

949

W meczu 7. kolejki II ligi łódzki Widzew wygrał na swoim stadionie z Resovią 2:1.

Bramki dla łodzian zdobyli Dario Kristo

i Mateusz Michalski

a bramkę dla gości zdobył Sebastian Zalepa

Szymon Grabowski (Resovia)

Naszym założeniem było jak najszybsze przystosowanie się do tego stadionu i trybun. Weszliśmy w mecz za spokojnie, bardzo pokrzyżowała nam szyki szybko stracona bramka, zanim się otrząsnęliśmy było 2:0. W pierwszej połowie graliśmy słabo, ale w szatni powiedzieliśmy sobie, że musimy wyjść na drugą połowę zupełnie inaczej. Szkoda, że nie strzeliliśmy bramki kontaktowej szybciej. Wygrała dziś drużyna lepiej poukładana, która zdominowała nas w środku pola i wracamy do Rzeszowa bez punktów.

Radosław Mroczkowski (Widzew)

Cieszę się z punktów i z tego, że jeszcze bardziej nie skomplikowaliśmy sobie w końcówce tego spotkania. „Kropkę na i” można było postawić już w pierwszej połowie. Mieliśmy przeciwnika zdeterminowanego, który chciał zdobyć tu dobry wynik. Gramy kolejny mecz, gdzie zmian jest sporo, wiem, że są niedokładności, ale są potrzeby rotacji. Początek drugiej połowy był w miarę dobry, z sytuacjami, ale brakowało kolejnych goli, żeby uspokoić wynik i pograć piłką. Bramkę straciliśmy w zamieszaniu, później mieliśmy kontry, które powinny się skończyć naszymi golami. Brawa dla chłopaków za zdobyte trzy punkty, ale to jeszcze nie jest nasza gra. Kiedy dochodzi stres i publiczność robi się nerwowo, ale będziemy robić wszystko, żeby punktować.

Widzew Łódź – Resovia 2:1 (2:0)

Bramki:

1:0 – Dario Kristo (2’)

2:0 – Mateusz Michalski (29’)

2:1 – Sebastian Zalepa (78’)

Widzew: Patryk Wolański – Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcel Pięczek, Marek Zuziak, Simonas Paulius (56’ Maciej Kazimierowicz), Dario Kristo (76’ Mikołaj Gibas), Konrad Gutowski, Mateusz Michalski (68’ Kacper Falon), Robert Demjan (46’ Daniel Świderski).

Resovia: Wojciech Daniel – Kamil Antonik, Rafał Mikulec, Konrad Domoń, Vadym Srashkevycz (46’ Radosław Adamski), Bartłomiej Buczek (66’ Przemysław Pyrdek), Bartłomiej Makowski, Szymon Kaliniec (58’ David Kwiek), Szymon Feret (77’ Mateusz Geniec), Mateusz Kantor, Sebastian Zalepa.

Sędzia: Damian Kos (Wejherowo)

Widzów: 16 721

Żółte kartki: Wolański, Kozłowski – Adamski, Pyrdek, Kwiek, Kantor

Video i foto: www.widzew.com