Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w II LO

606

W poniedziałek 3 września na boisku Orlik odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły Tomasz Węgrzynowski, który przywitał  uczniów , grono pedagogiczne,przedstawicieli władz samorządowych oraz   przybyłych  absolwentów.

Szczególnie serdecznie pan dyrektor powitał w gronie „Arbuzów” uczniów klas pierwszych, życząc im sukcesów w trakcie trzyletniej nauki oraz wysokich  wyników maturalnych, co jest wyróżnikiem II LO. Dyrektor  przedstawił społeczności szkolnej nowych członków grona pedagogicznego- nauczycielkę matematyki mgr  Ewę Ziółkowską, informatyka dr. Radosława  Marusika oraz powracającą po urlopie macierzyńskim mgr Annę Wojciechowską, pełniącą funkcję pedagoga.  Z kolei  Sekretarz Rady Powiatu pan Jerzy Kowalczyk  odczytał  list Starosty Tomaszowskiego adresowany do młodzieży , pracowników oraz rodziców i opiekunów uczniów. Życzył wszystkim sukcesów oraz satysfakcji z pracy.Następnie głos zabrał Marcin Skorupiński , absolwent II LO, obecnie Dyrektor Kancelarii Sejmiku Urzędu Marszałkowskiego Województea Łódzkiego. W swoim wystąpieniu podkreślił najwyższą pozycję II LO  wśród szkół ponadgimnazjalnych poza stolicą województwa. Pan Marcin Skorupiński z dumą i sentymentem wspomniał szkolne czasy w gronie   „Arbuzów” , a obecnym uczniom w ciepłych słowach życzył sukcesów i zadowolenia.Następnie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego również złożył życzenia udanego roku szkolnego uczniom, ich rodzicom i opiekunom oraz pracownikom szkoły.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie arbuza osobie, która jako pierwsza zalogowała się do II LO w panelu rekrutacyjnym . W tym roku był to Bartłomiej Drzymalski  z klasy  I m-f. Gratulujemy refleksu oraz oczywiście wyśmienitego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej!

Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu szkolnego, po czym uczniowie udali się się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Kochane Arbuzy, wkraczamy w nowy rok szkolny. Przed nami kilka miesięcy wytężonej pracy, ale mamy nadzieję, że nie zawiedziemy i odniesiemy sukcesy w wielu dziedzinach nauki oraz sportu. Wszystkim uczniom życzymy udanego roku szkolnego, nauczycielom cierpliwości, a najmłodszym Arbuzom szybkiego zaaklimatyzowania się w tej wspaniałej szkole, by znaleźli przyjaciół oraz zdobyli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im pewnie kroczyć ścieżką nauki.

Źródło: II LI im. Stefana Żeromskiego