Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1101

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, którą przeprowadziła, z olbrzymim wsparciem uczniów, nauczycielka matematyki Anna Podskok. Tegorocznemu świętu przyświecało hasło:

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Już od poniedziałku na szkolnym korytarzu nie sposób było przejść, by nie natknąć się na kolorowe plakaty, rysunki, tabliczki z działaniami mnożenia i dzielenia. Pojawiła się tablica informacyjna, na której przez cały tydzień uczniowie odnajdywali zadania i łamigłówki matematyczne. Przez kilka dni funkcjonował również „Tabliczkowy Kącik”, gdzie można było sprawdzić się ze znajomości mnożenia i dzielenia przed innymi uczniami szkoły.

W czwartek i piątek we wszystkich klasach odbyły się konkursy pisemne, które miały na celu wyłonienie Mistrzów Tabliczki Mnożenia na różnych poziomach klas. Każdy, kto przeszedł wyróżniająco oba etapy dostał certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Dla najlepszych przewidziane zostały drobne nagrody ufundowane przez wydawnictwa szkolne.

Zwieńczeniem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wyjście uczniów klasy V do centrum Tomaszowa Mazowieckiego w celu przeegzaminowania mieszkańców i gości naszego miasta. Patrole egzaminacyjne zaopatrzone w przygotowane wcześniej transparenty, z uśmiechem na twarzy wykrzykiwały rymowanki o tematyce związanej z tabliczką mnożenia. Cieszy fakt, że akcja spotkała się z bardzo dobrym odzewem osób dorosłych. Zdecydowana większość zdała egzamin i otrzymała plakietkę Eksperta Tabliczki Mnożenia 2018.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.