Numer 997 zostanie przekierowany na numer 112

222

Autor: KPP

W dniu dzisiejszym tj. 22 listopada 2018 r. na terenie województwa łódzkiego rozpoczął się proces przekierowywania numeru alarmowego Policji 997 na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Numer 997 nadal będzie aktywny, ale zmieni się miejsce odbioru zgłoszenia.

W kwietniu br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło proces przenoszenia numerów alarmowych na terenie całego kraju. Zmiana podyktowana jest zintegrowaniem systemu, który umożliwić ma jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb ratowniczych oraz wyeliminowaniu dużej ilości fałszywych zgłoszeń. Ponadto numer 112 jest międzynarodowym jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej.

Dla interesanta nic się nie zmieni, bowiem każda osoba, która będzie potrzebowała pomocy,

takową otrzyma w możliwie najszybszym czasie.

Takie rozwiązanie pozwoli też na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania służb do zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych.

W dniu dzisiejszym tj. 22  na terenie województwa łódzkiego rozpoczął się proces przekierowywania numeru alarmowego, który będzie postępował sukcesywnie.

Uruchomienie przekierowania w powiecie tomaszowskim planowane jest na godzinę 13:00 w dniu 28 listopada 2018 r. 

Więcej informacji, w przedmiotowej sprawie dostępnych pod n/w linkiem :

wejdź – Numer alarmowy 997 obsługiwany przez CPR – wejdź