Oświetlenie LED w domu – gdzie zamontować?

737

Oświetlenie LED z dnia na dzień zyskuje coraz to większe uznanie. Można traktować je zarówno jako główne źródło światła, jak i dodatkowe oświetlenie. Zobacz, gdzie warto zamontować ledy w domu.

Już dawno oświetlenie LED cieszy się lepszą sławą, niż tradycyjne świetlówki energooszczędne. Nic w tym dziwnego, bowiem wszyscy wiedzą, że ledy nie zawierają szkodliwej dla środowiska naturalnego rtęci, a niska temperatura nie jest im straszna. Co więcej, w przeciwieństwie do innych rodzajów oświetlenia, świecą z pełną mocą już od momentu włączenia. Chcesz mieć oświetlenie LED w domu? Najpierw zobacz, dlaczego warto i gdzie można je zamontować.

Oświetlenie LED – zalety

Wbrew pozorom, światło LED odgrywa szalenie ważną rolę w przedsięwzięciu, jakim jest aranżacja wnętrz. To właśnie ono – przy prawidłowym montażu i wyborze barwy światła – jest w stanie skutecznie rozjaśnić pomieszczenie, nadać mu odpowiedni charakter, stworzyć pożądany nastrój i podkreślić walory wnętrza i tego, co się w nim znajduje. Dużym plusem jest także energooszczędność oświetlenia LED, dzięki któremu nie musimy martwić się o rachunki za światło.

Gdzie zamontować ledy?

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale oświetlenie LED sprawdzi się niemal w każdym miejscu, które przyjdzie nam do głowy. Ledy sprawdzą się idealnie nie tylko jako główne, zamieszczone na suficie źródło światła, ale także doskonale odegrają swoją rolę w innych, czasem wręcz nieprawdopodobnych miejscach. Oświetlenie led możemy zamontować bowiem na ścianach, schodach, lustrach, w szafach wnękowych, przy podłodze i wewnątrz niej, a także na meblach kuchennych, łazienkowych, pokojowych i wszystkich innych, które jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Zamontować możemy je także wokół domu, w tej roli idealnie sprawdzą się sprawdzone naświetlacze LED dostępne pod adresem https://zext.pl/pl/c/Naswietlacze-LED/23

Jednak nie zapominajmy, że kluczem do sukcesu są nie tyle same ledy zamontowane w każdym wybranym przez nas miejscu, lecz ich odpowiednia ilość, lokalizacja i przede wszystkim barwa światła, która ma na celu podkreślenie walorów danego miejsca. Jeśli nie wiemy, jakiej barwy oświetlenie LED wybrać, a nie chcemy popełnić aranżacyjnej gafy, warto poradzić się specjalistów. Ci bowiem doskonale wiedzą, jak wkomponować ledy w styl aranżacji wnętrza aby światło, całe pomieszczenie i to, co się w nim znajduje pozostało spójne i w żaden sposób ze sobą nie kolidowało. Tylko przemyślane i zgodne z zasadami aranżacji wnętrz działanie pozwoli osiągnąć nam zamierzony i oczywiście satysfakcjonujący efekt.

Oświetlenie  LED – gdzie go nie montować?

Specjaliści od dawna powtarzają, że choć oświetlenie LED cechuje się energooszczędnością, nie sprawdzi się ono w każdym miejscu. Pamiętajmy, że im dłużej świecimy światło, tym energooszczędność ledów staje się większa. Dlatego w pomieszczeniach takich jak strych czy piwnica, w których światło włączamy na przykład raz na kilka dni lub tygodni, energooszczędność ledów tak naprawdę pod względem finansowym nie będzie miała większego znaczenia.