Razem dla Edukacji

334

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego


W dniach 27.11-02.12.2018r. nasza szkoła brała udział w wymianie międzynarodowej ze Szkołą im. Szymona Konarskiego w Wilnie w ramach projektu współpracy szkół partnerskich ,,Razem dla Edukacji” – ,,Rodzina Polonijna” – ,,Wierni Ojczyźnie na Kresach i w Macierzy”. Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Łodzi. Podczas pobytu w Polsce goście mieli okazję zwiedzić liczne zabytki, m. in: Pałac Poznańskiego i Muzeum Fabryki w Łodzi, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz warszawską starówkę oraz poznać atrakcje powiatu tomaszowskiego. Młodzież z Wilna mogła aktywnie uczestniczyć w życiu naszej szkoły, między innymi poprzez udział w lekcji języka polskiego oraz obchodach Święta Patrona. Cały pobyt minął w miłej i serdecznej atmosferze. Zawiązały się nowe przyjaźnie. Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej koordynowała nauczycielka II Liceum p. Katarzyna Kozioł – Machel, we współpracy z p. Moniką Smolińską.