Jakie towary są wyłączone z transportu?

619

Niektórych towarów nie można nadać kurierem. Jeśli Twoja przesyłka będzie zawierała nietypową zawartość, upewnij się, czy możesz ją nadać wybraną firmą kurierską. Każda firma ma nieco inne zasady dotyczące towarów wyłączonych z przewozów. Jeśli chcesz nadać paczki za pośrednictwem serwisu Furgonetka, sprawdź, jakie są te wyłączenia.

Furgonetka.pl to broker kurierski, który współpracuje z wieloma firmami kurierskimi
i udostępnia ich usługi po niższych cenach. W swojej ofercie ma aż 10 firm kurierskich do wyboru. Są to DHL, DPD, UPS, FedEx, InPost,Poczta Polska, GLS, GEIS i Paczka w Ruchu. Nie musisz podpisywać żadnych umów, aby z niego skorzystać. Wystarczy tylko, że założysz darmowe konto w serwisie i już będziesz mógł zamówić kuriera.

Nadanie przesyłki zajmie Ci dosłownie 5 minut. Aby to zrobić musisz w formularzu zamówienia podać dane nadawcy i odbiorcy paczki,określić typ przesyłki oraz wpisać jej wymiary i wagę, a następnie wybrać konkretną firmę kurierską, z której usług chcesz skorzystać i przekazać paczkę kurierowi. Możesz również skorzystać z możliwości nadania paczki w punkcie lub paczkomacie.

Towary wyłączone z transportu określa prawo danego kraju oraz wewnętrzne regulaminy pracy określonych firm kurierskich. Prawo zabrania przewożenia:

  • materiałów wybuchowych;
  • gazów palnych, niepalnych i trujących;
  • substancji żrących, trujących, utleniających i zakaźnych;
  • materiałów radioaktywnych;
  • materiałów niebezpiecznych i niebezpiecznych w zetknięciu z wodą.

Te rodzaje ładunków mogą być przewożone tylko specjalistycznymi pojazdami
i z odpowiednią licencją ADR. Ponadto poszczególne firmy kurierskie wprowadziły jeszcze inne wyłączenia z transportu.

Towary wyłączone z transportu to często również przedmioty drogocenne lub zabytkowe, broń palna, futra, pieniądze i papiery wartościowe, rośliny, napoje alkoholowe, materiały pornograficzne, nasiona, kość słoniowa i wyroby z kości słoniowej, produkty tytoniowe, żywe zwierzęta, skóry zwierząt, narkotyki i substancje psychotropowe, artykuły szybko psujące się, szczątki zwierzęce i ludzkie oraz inne towary, które mogą stanowić zagrożenie dla ludzi bądź zniszczyć inne przesyłki.

Przed nadaniem paczki wybraną firmą kurierską sprawdź regulamin obowiązujący w tej firmie i upewnij się, czy rzecz, którą chcesz nadać, nie znajduje się na liście wyłączeń. Nadanie przesyłki za pośrednictwem serwisu Furgonetka jest bardzo proste i szybkie,ale musisz pamiętać, że każdy nadawca musi mimo wszystko stosować się do zasad przyjętych przez danego kuriera.

Jeśli zawartość Twojej przesyłki nie podlega wyłączeniu, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu paczki – przede wszystkim o zadbaniu ojej odpowiednie wymiary oraz spakowaniu w materiał dozwolony przez wybranego kuriera a później dodaj paczkę
w serwisie, opłać ją i przekaż kurierowi.


Więcej szczegółów znajdziesz na https://furgonetka.pl/.