Uczniowie SP 12 z historycznym wynikiem w piłce siatkowej

860

Autor: SP Nr 12

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 na co dzień trenujący w Klubie Sportowym Lechia Tomaszów Mazowiecki świetnie spisują się w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Młodzików (rocznik 2004- 2005).

Zespół młodzika KS Lechia którego trzon stanowią uczniowie klas sportowych SP 12 zostali Mistrzami Województwa Łódzkiego i awansowali do ćwierćfinałów MP, które odbyły się w Kielcach. Zespół Lechii zajął drugie miejsce uzyskując awans do Półfinałów MP. Po losowaniu okazało się że turniej odbył się w Bydgoszczy i przeciwnikami Lechii byli Chemik Budgoszcz, Wifama Łódź, Atak Elbląg.

Dla siatkarzy z Tomaszowa miejsce w najlepszej szesnastce było sporym osiągnięciem, jednak nie poprzestali na tym i walcząc o udział w turnieju finałowym. Nasz zespół uległ jedynie Chemikowi zdobywając drugie miejsce w turnieju premiowane awansem do Finałów Mistrzostw Polski. Turniej Finałowy odbędzie się w Krośnie Odrzańskim w dniach 3-5 maj i zmierzy się w nim 8 najlepszych zespołów z Polski.

Uczniowie SP 12 reprezentujący Klub Sportowy Lechia to:

Marcel Hendzelewski, Dawid Suski, Kacper Socha, Artur Brzostowicz, Jakub Nowak, Filip Toma, Jakub Kubacki, Błażej Bień, Oliwier Nowak, Wiktor Wójcik, Kacper Boguszewski

Chłopcy trenują w klubie pod wodzą trenerów Kamila Czapnika i Krzysztofa Włoska, na co dzień uczęszczają do VII i VIII klasy sportowej SP 12 w których trenerami są Bartłomiej Rebzda (kl VIII) i Małgorzata Włosek (kl VII).