Marcin Robak wraca do Widzewa!

709

Autor: www.widzew.com

36-letni napastnik, który ma na swoim koncie 120 bramek w ekstraklasie, ponownie zagra w czerwono-biało-czerwonych barwach. We wtorek podpisał z łódzkim klubem dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Marcin Robak pierwszy raz do Łodzi trafił w roku 2008. Zamienił wówczas spadającą z ekstraklasy Koronę Kielce na marzący o powrocie do elity Widzew. Choć już w pierwszym sezonie z klubem z al. Piłsudskiego 138 wygrał rozgrywki pierwszej ligi, z powodów pozasportowych łodzianie musieli zostać na kolejny rok na zapleczu ekstraklasy. W następnym sezonie czerwono-biało-czerwoni powtórzyli jednak swój wyczyn i tym razem już bez przeszkód zakwalifikowali się do najwyższej klasy rozgrywkowej. Duży udział w wywalczeniu awansu miał Robak, który został królem strzelców pierwszej ligi, a w międzyczasie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski (łącznie w karierze 9 występów i jeden gol).

Po upragnionym awansie 28-letni wówczas napastnik nie zwalniał tempa. W dziesięciu meczach w ekstraklasie zdobył siedem bramek, czym zapracował na transfer do tureckiego Konyasporu. Z niego przeniósł się na krótko do Mersin Idman Yurdu. Następnie wrócił do kraju. Przez siedem kolejnych lat (w barwach Piasta Gliwice, Pogoni Szczecin, Lecha Poznań i Śląska Wrocław) zdobył w ekstraklasie 94 bramki, co razem z 26 strzelonymi wcześniej dla Korony i Widzewa dało mu 120 trafień w najwyższej klasie rozgrywkowej (i dwa tytuły króla strzelców). Dzięki temu jest szesnasty na liście najlepszych strzelców ekstraklasy w historii.

Dwa i pół roku spędzone w Widzewie było dla mnie wyjątkowym okresem. Dlatego zawsze podchodziłem do tego klubu z sentymentem. Cieszę się, że znów tu jestem. Wierzę, że ponownie pomogę Widzewowi w powrocie do piłkarskiej elity, bo taki jest mój cel, a wtedy będę mógł myśleć o kolejnych trafieniach w ekstraklasie. Przede wszystkim jestem zdrowy i bardzo dobrze się czuję. Ostatnie lata były dla mnie udane i liczę, że podobnie będzie teraz w Widzewie – przyznaje napastnik, który dekadę temu stał się ulubieńcem łódzkiej publiczności, a teraz wraca, by wesprzeć klub w trudnym procesie odbudowy kolejnymi cennymi trafieniami i olbrzymim doświadczeniem.

Liczymy na Marcina, jego doświadczenie, umiejętności i autorytet, który powinien mieć znaczenie w szatni Widzewa, a także na boisku, w walce z kolejnymi rywalami. Mamy jasny cel, którym jest awans na koniec obecnego sezonu do pierwszej ligi i Marcin na pewno wydatnie nam w tym pomoże. Wierzę jednak, że zostanie z nami aż do ekstraklasy. Takie są założenia naszej współpracy – przyznała prezes Widzewa, Martyna Pajączek.

We wtorek 2 lipca Marcin Robak podpisał z klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok w przypadku awansu czerwono-biało-czerwonych do ekstraklasy.