Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

173

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

23-letni mieszkaniec Mszczonowa odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca Czeladzi, który jadąc swoim autem trasą S8 widział jak kierujący samochodem marki Volswagen uderzył w poruszającego się tą samą drogą MAN-a i nie zatrzymując się pojechał dalej. 30-letni mężczyzna widząc tę sytuację ruszył za Volkswagenem i zatrzymał go po krótkiej chwili.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia 2020 r. około godziny 05:15. Podróżujący do pracy mieszkaniec Czeladzi  był świadkiem zdarzenia drogowego, w trakcie którego w samochód ciężarowy marki MAN uderzył Volkswagen Golf. Kierujący Golfem nie zatrzymał się i próbował uciec z miejsca zdarzenia.  Mężczyzna pojechał za Volkswagenem, którego zatrzymał i do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Kierującym Golfem okazał się 23-letni mieszkaniec Mszczonowa. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu, w związku z czym pobrano od niego krew do dalszych badań. Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Czeladzi, który zatrzymał pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierującego, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.