Działania wymierzone w nielegalny hazard – funkcjonariusze zabezpieczyli 6 automatów do gier

191

Autor: KPP

Tomaszowscy policjanci podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zlokalizowali i doprowadzili do zamknięcia kolejnego salonu gier. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych maszyn do gier a w pomieszczeniu w którym prowadzili działania zastali siedem osób. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zaś uczestnikom tych gier wysoka grzywna.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy współpracując z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Państwowej, przeprowadzili kolejne działania kontrolne, których celem było zwalczanie nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze wytypowali jeden z lokali na terenie miasta, w którym miał funkcjonować salon gier. Po wejściu do środka, mundurowi ujawnili 6 włączonych i gotowych do gry automatów oraz 7 osób. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Karze grzywny podlega również uczestnik gry hazardowej, urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia.