Porażka Widzewa ze Skrą

106

Piłkarze Widzewa w dzisiejszym spotkaniu ulegli częstochowskiej Skrze 1 do 2.

Bramkę na 1 do 2 dla łodzian zdobył Marcel Gąsior w 87. minucie pojedynku.

Bramki dla gości zdobywali: Adam Mesjasz (49′ – rzut karny)

oraz Daniel Rumin (55′)

Widzew Łódź – Skra Częstochowa 1:2 (0:0)

Bramki:

0:1 Adam Mesjasz (49′ – rzut karny)

0:2 Daniel Rumin (55′)

1:2 Marcel Gąsior (87′)

Widzew: Wojciech Pawłowski – Łukasz Kosakiewicz, Hubert Wołąkiewicz (83′ Daniel Mąka), Daniel Tanżyna, Kornel Kordas, Bartłomiej Poczobut (56′ Rafał Wolsztyński), Marcel Gąsior, Henrik Ojamaa (73′ Christopher Mandiangu), Konrad Gutowski, Adam Radwański, Marcin Robak.

Skra: Mateusz Kos – Krzysztof Napora (75′ Rafał Brusiło), Mariusz Holik, Adam Mesjasz, Radosław Gołębiowski, Adam Olejnik, Kamil Zalewski, Michał Kieca, Piotr Nocoń, Dawid Niedbała (79′ Konrad Andrzejczak), Daniel Rumin (88′ Dawid Wolny).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)

Żółte kartki: Gąsior, Kosakiewicz (Widzew), Holik (Skra).

Po meczu powiedzieli:

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Po takim meczu musi się nam zapalić lampka ostrzegawcza. Jeśli komuś wydawało się, że to będą łatwe mecze, to dziś zobaczył, że bez agresji w ataku pozycyjnym i tworzenia groźnych sytuacji nie można wygrać spotkania. Jestem bardzo negatywnie zaskoczony postawą zespołu po stracie gola. Wcześniej też nie graliśmy dobrze, ale zespół przeciwnika nie był w stanie nam zagrozić. Druga połowa była jedną z najsłabszych, od kiedy pracuję w Widzewie. To jest moment, kiedy musimy sobie powiedzieć, że zostało nam 11 spotkań i jeżeli chcemy awansować, to musimy je wygrać.

Nie chciałbym wskazywać nikogo palcem, bo zagraliśmy słabo jako zespół. Po takim spotkaniu musi przyjść otrzeźwienie i myślę, że zespół jest tego świadomy. Jesteśmy drużyną, bierzemy ten wynik na klatę i musimy zrobić wszystko, by wygrać kolejny mecz.

Paweł Ściebura (Skra):

Zapowiadaliśmy, że tanio skóry nie sprzedamy i tak właśnie się zaprezentowaliśmy. Staraliśmy się przełączać pomiędzy trzema ustawieniami, uniemożliwiając Widzewowi skuteczne rozgrywanie. Cieszymy się ze zwycięstwa i mojemu zespołowi należą się duże gratulacje. Mogliśmy ten mecz rozstrzygnąć wcześniej, ale nie wykorzystywaliśmy swoich sytuacji.