Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w „Wyspiańskim”

307

Autor: ZSP Nr 6

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2020/2021  w Wyspiańskim odbyła się 1.09.2020 r. o godzinie 9.00 w hali gimnastycznej. Ze względu na sytuację epidemiczną spotkali się tylko uczniowie klas pierwszych, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Gościem szczególnym uroczystości był Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim pan Leon Karwat.

Pani dyrektor Magdalena Fałek powitała wszystkich uczestników uroczystości i skierowała cieple słowa szczególnie do uczniów klas pierwszych. Wszystkim zebranym złożyła życzenia owocnej pracy oraz satysfakcji z podjętych działań.

Następnie pan Leon Karwat odczytał list władz Starostwa Powiatowego skierowany do uczniów i nauczycieli. W imieniu swoim oraz organu prowadzącego życzył wszystkim m.in. zdrowia oraz sukcesów.

Do życzeń dla dyrekcji, nauczycieli, pozostałych pracowników oraz wszystkich dołączyli się również przedstawiciele Samorządu Szkolnego. Natomiast szczególnie do pierwszoklasistów skierowali słowa wiersza A. Asnyka Do młodych.

Uczniowie pozostałych klas rozpoczęli nowy rok szkolny w późniejszych godzinach spotkaniami z wychowawcami w pracowniach.