Z podwórka na bieżnię… i do Areny

463

Autor: Urząd Miasta

15 grudnia dla 120 dzieci w wieku od 8 do 12 lat był okazją przeżycia niezwykłych sportowych emocji w ramach bezpłatnych warsztatów z gwiazdami lekkiej atletyki zorganizowanych na boisku sportowym Areny Lodowej.

Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z PKN Orlen pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki organizuje na terenie całej Polski sportowe warsztaty dla dzieci pod nazwą „Z podwórka na bieżnię”. Arena Lodowa była gospodarzem ostatniej w tym roku imprezy tego cyklu.

Aby uczestnicy warsztatów mogli wczuć się w olimpijską atmosferę, Marcin Nowak – gość specjalny wydarzenia, szef polskiej misji olimpijskiej i lekkoatleta zapalił znicz olimpijski pochodnią, którą na Olimpiadzie w Londynie niósł uroczyście Artur Partyka, reprezentant Polski w skoku wzwyż. W otwarciu warsztatów i towarzyszących im sportowych zmagań, udział wzięli także inni zasłużeni lekkoatleci: Mistrz Europy Paweł Januszewski (bieg na 400 m przez płotki) i Sebastian Chmara – halowy mistrz świata i halowy mistrz Europy (wielobój).

Młodzi sportowcy mieli okazję możliwość obejrzenia filmu z największymi osiągnięciami polskich lekkoatletów i otrzymać cenne wskazówki od doświadczonych reprezentantów Polski. Następnie rozpoczęły się ćwiczenia w formie stacji lekkoatletycznych. Najbardziej emocjonująca okazała się rywalizacja sztafetowa.

W zawodach rywalizowały dzieci ze szkół podstawowych i klubów sportowych: Publicznej Szkoły Podstawowej z OMS z Opoczna, Klubu Sportowego Arena Tomaszów Mazowiecki oraz Akademii Piłkarskiej KS Lechia 1923. W rywalizacji sportowej najlepsi byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, zaraz za nimi uplasowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 12, a trzecie miejsce po bardzo zaciętej walce należało do Szkoły Podstawowej nr 8. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom, a najlepsze szkoły puchary i nagrody ufundowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PKN Orlen.